Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rockstar skupia się na GTA 6 - nowe doniesienia o planach studia

Co z remasterami?

Po wczorajszych doniesieniach na temat odłożenia remasterów Red Dead Redemption i GTA 4 na boczny tor, w sieci pojawiły się kolejne informacje na temat planów Rockstara.

Serwis Kotaku dotarł do źródeł, które potwierdziły informacje o fakcie, że chłodne - delikatnie pisząc - przyjęcie Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition zweryfikowało plany związane z odświeżaniem innych starszych pozycji.

Jak dowiedzieli się dziennikarze, firma koncentruje obecnie wszystkie wysiłki na Grand Theft Auto 6 i ma nadzieję, że w tym czasie gracze zapomną o fiasku, jakimi były remastery trylogii starszych odsłon serii.

Obecny plan zakłada więc wydanie GTA 6 w jak najlepszej formie, lecz - jak dodaje Kotaku - plany na dalszą przyszłość nie są jeszcze do końca określone i możliwe, że w przyszłości firma ponownie przyjrzy się tematowi odświeżenia GTA 4 i Red Dead Redemption dla współczesnego odbiorcy.

Jeśli doniesienia są prawdziwe, wygląda na to, że Rockstar sam zgotował sobie taki los. Projekt Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition oddano bowiem mało doświadczonemu i liczącemu kilkunastu pracowników studiu Grove Street Games, które zapewne nie było gotowe na tak rozbudowany projekt - remaster nie jednej, lecz trzech kultowych gier.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze