Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Restart Assassin's Creed? Fani z elitarnej grupy zastanawiają się nad przyszłością cyklu

Dyskusja wśród miłośników serii.

Wspierani przez Ubisoft fani Assassin's Creed - zrzeszeni w grupie The Mentors Guild - na łamach forum Reddit rozpoczęli dyskusję, w której zastanawiają się nad przyszłością serii.

Użytkownicy pozostałym miłośnikom przygód zabójców w kapturach zadali sześć pytań. Chciano się między innymi dowiedzieć, czy gracze byliby zainteresowani ewentualnym resetem cyklu i czy zagraliby w taki tytuł, gdyby został nagle zapowiedziany.

Przedstawiciele The Mentors Guild poprosili również o opinię na temat Assassin's Creed Origins, czyli osadzonej w starożytnym Egipcie odsłonie, uznawanej właśnie za próbę „miękkiego” odnowienia serii.

Ostatnią odsłoną serii jest Assassin's Creed Odyssey

Zapytali także fanów, jakie elementy charakterystyczne dla tytułów o zabójcach w kapturach usunęliby lub zachowali w produkcji, której założeniem miałoby być zresetowanie cyklu. Zachęcili też do wskazania udanie odświeżonej marki, na której powinien wzorować się Ubisoft.

Część użytkowników forum Reddit przyznaje, że chciałoby rezygnacji z motywów fantastycznych i skoncentrowaniu się na realiach historycznych. Wielu nie podobają się mechanizmy RPG, oczekując powrotu do tradycyjnej formuły rozgrywki.

Warto zaznaczyć, że choć dyskusję zainicjowali fani z The Mentors Guild, grupa ma bezpośredni kontakt z deweloperami odpowiedzialnymi za rozwój Assassin's Creed. Udzielone przez internautów odpowiedzi zapewne więc trafią do twórców.

Niewykluczone, że Ubisoft uwzględni zgromadzone opinie i sugestie w pracach nad kolejną odsłoną cyklu. Nie jest oczywiście jasne, czy firma rzeczywiście zdecyduje się zresetować markę, ale jest to możliwe.

Źródło: Reddit

Następnie: Pokaz The Last of Us 2 w listopadzie, gra ukaże się w maju 2020 - nieoficjalne informacje

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze