Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite - broń z celownikiem termowizyjnym: jak znaleźć

Wszystkie sposoby pozyskania termicznego karabinu.

„Trafiaj przeciwników w głowy z broni z celownikiem termowizyjnym” to wyzwanie, które możesz ukończyć w 2. sezonie 3. rozdziału Fortnite, aby odblokować skin Prowlera.

Choć postać wchodzi w skład Karnetu Bojowego, nie jest odblokowywana poprzez wydawanie Gwiazdek Bojowych. Zamiast tego musisz ukończyć trzy unikalne wyzwania, z których jedno polega na znalezieniu broni z celownikiem termowizyjnym.

Poniżej dowiesz się, jak łatwo znaleźć ten charakterystyczny typ broni na mapie Fortnite.


Na tej stronie:


Czym jest broń termowizyjna

Broń termiczna pozwala zobaczyć sygnaturę cieplną podczas celowania przez lunetę. Ułatwia to dostrzeżenie wroga w oddali. Sygnatury cieplne można zobaczyć tylko zerkając przez celownik, więc posiadanie broni termicznej w ekwipunku nie wystarczy, aby aktywować efekt.

Obecnie w Fortnite dostępna jest tylko jedna broń termiczna - termowizyjny karabin szturmowy. Broń ta występuje w dwóch rzadkościach: Epickiej i Legendarnej. Oznacza to, że podczas poszukiwań możesz pomijać każdą broń z celownikiem, która nie jest fioletowa lub pomarańczowa.

Jeśli chcesz uzyskać efekt celownika termicznego bez broni i lunety, spożycie Ryby termicznej wyświetla sygnatury cieplne bez potrzeby wyposażania się w jakąkolwiek broń. Efekt ten nie utrzymuje się jednak zbyt długo.


Gdzie jest broń z celownikiem termowizyjnym

Istnieją trzy sposoby na znalezienie broni termowizyjnej w Fortnite:
  • Przeszukiwanie skrzyń i lootu porozrzucanego po ziemi
  • Pokonanie Szablozębnego Mistrza Łowów
  • Pokonanie Łowcy UR

Gdzie znaleźć Szablozębnego Mistrza Łowów i broń termowizyjną

Szablozębny Mistrz Łowów po pokonaniu upuści Legendarny termiczny karabin szturmowy. Obecnie można go znaleźć na sterowcu UR nad Słodkim Skrzyżowaniem, ale przeniesie się na inny sterowiec, gdy walka między siłami UR a Siódemką przeniesie się w inne miejsce.

Łatwo jest znaleźć Mistrza Łowów, ale jest on dość trudnym przeciwnikiem, ze względu na swoją szybkość i ilość zadawanych obrażeń. Zalecamy walkę z pełnym zdrowiem, osłoną i przyzwoitym zestawem broni.

Jeśli Mistrz Łowów okaże się zbyt trudny, możesz spróbować pokonać Łowcę UR, którego znalezienie zajmuje nieco więcej czasu, ale jest znacznie łatwiejszy do zabicia.


Gdzie znaleźć Łowcę UR i broń termowizyjną

Łowca UR pojawi się podczas ostatniej fali walki pomiędzy Siódemką a UR. W tym tygodniu walka toczy się na Słodkim Skrzyżowaniu, pod sterowcem, gdzie znajduje się wspomniany wcześniej Szablozębny Mistrz Łowów.

Zdobądź dobrą broń oraz odpowiednią ilość amunicji, a następnie zlikwiduj wszystkich Strażników UR, których znajdziesz w okolicy. Po dotarciu do trzeciej fali pojawi się Łowca UR. Jest to przeciwnik z podwójnym paskiem zdrowia nad głową.

Po zabiciu Łowcy UR upuści on Epicki termiczny karabin szturmowy z celownikiem.

Spis treści: Fortnite - rozdział 3, sezon 2: poradnik i najlepsze porady

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze