Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite - rozdział 3, sezon 2: poradnik i najlepsze porady

Nowości i najważniejsze informacje.

Witaj! Przed tobą poradnik do 2. sezonu 3. rozdziału gry Fortnite. To nie tylko kolejny etap opowieści fabularnej przygotowanej przez Epic Games, ale też zmiany i niespodzianki w rozgrywce. Na tej stronie poznasz najważniejsze nowości, dzięki czemu szybciej będziesz zdobywać PD i awansować w Karnecie Bojowym.

W 2. sezonie o nazwie Rebelia wojna pomiędzy Siódemką a Urojonym Reżimem osiąga punkt kulminacyjny. Gracze dołączają do ruchu oporu i biorą udział w ostatecznej bitwie o przejęcie kontroli nad wyspą. W wygraniu starcia pomogą ulepszone możliwości ruchowe oraz nowe bronie i przedmioty.


Na tej stronie:


Najważniejsze informacje - rozdział 3, sezon 2 w Fortnite

Chcesz się dowiedzieć, co zmieniło się w Fortnite w ramach nowego sezonu oraz jak wygląda mapa wyspy? Poniżej najważniejsze informacje.

Wkrótce aktualizacja.


Fortnite: rozdział 3, sezon 2 - nowości i zmiany

Poniżej spis najważniejszych nowinek wprowadzonych w 2. sezonie:

Tymczasowe wyłączenie budowania

Z początkiem sezonu 2. w klasycznej rozgrywce battle royale w Fortnite wyłączono budowanie. Gracze mogą polegać tylko na broni oraz naturalnych przeszkodach podczas walki.

Zmiana jest jednak tylko tymczasowa - po tygodniu od startu sezonu budowanie powinno wrócić. Niewykluczone jednak, że Epic Games zdecyduje się na stworzenie osobnego trybu bez budowania, który będzie można włączyć na życzenie.

Warto nadmienić, że budowanie wciąż obowiązuje w trybie areny oraz w rywalizacyjnych playlistach.


Nowe miejsca na mapie

Mapa nie przeszła może większych zmian, ale liczba nazwanych lokacji zwiększyła się aż do 16. Nowe miejsca to:

  • Jaskinia Dowództwa
  • Forteca
  • Stacja Synaptyczna

Spoglądając na mapę, zobaczysz też na niej czerwone i niebieskie linie. Oznaczają one terytoria zajęte przez Siódemkę oraz Urojony Reżim. Układ sił będzie się zmieniał z czasem.

Zobacz nową wyspę na naszej stronie o mapie Fortnite w 2 sezonie 3 rozdziału.


Nadosłona

Jedna z nowości rekompensujących brak budowania. To osłona, która jako pierwsza zbiera obrażenia, a dodatkowo sama odnawia się po chwili - aż do pełna!

Nadosłona ma wartość 50 i jeżeli nie jesteś aktualnie atakowany, zawsze będzie się sama uzupełniać. Tradycyjna osłona, uzupełniana miksturami i wskazana niebieskim paskiem, wciąż obowiązuje.


Sprint, wspinaczka i szybkie otwieranie drzwi

Nie dość, że postacie poruszają się teraz szybciej podczas normalnego biegu, to mogą jeszcze wykonać sprint.

Podczas sprintu jesteś znacznie szybszy, ale jednocześnie musisz schować broń - jej ponowne wyciągnięcie chwilę trwa! Sprint odnawia się samoczynnie z czasem.

Po raz pierwszy w historii Fortnite gracze mogą się też chwytać krawędzi i na nie wspinać. W połączeniu ze sprintem i wysokimi skokami, są to potężne narzędzia, które pozwalają dostać się nawet na wysokie dachy.

Postacie mogą też szybko otworzyć drzwi barkiem, kiedy wbiegną na nie z rozpędem.


Pancerny bus bojowy

Specjalna wersja busa, którą można jeździć po mapie, nie jest dostępna w Fortnite od początku sezonu. Gracze muszą ufundować go za pomocą sztabek w specjalnych stacjach rozsianych po wyspie.

Pancerny bus bojowy przeznaczony jest do walki, ale po włączeniu muzyki można w nim też zorganizować niezłą imprezę.


Nowe bronie

Tym razem do gry dołączają tylko dwie nowe bronie. Strzelający krótką serią karabin Napastnik oraz bojowy pistolet maszynowy.

Jest jednak całkiem pokaźna lista broni, które powracają z poprzednich sezonów gry - weterani na pewno je rozpoznają. Zobacz listę nowych i powracających obiektów na naszej stronie o broniach i przedmiotach.


Sterowce Urojonego Reżimu i czołgi

Nad licznymi lokacjami na mapie Fortnite unoszą się teraz sterowce UR. Można do nich wejść, skacząc tam bezpośrednio z busa lub korzystając z tyrolek.

W sterowcach znajdziesz wrogich NPC, sporo lootu i skrzynek, a także działa oblężnicze. Pozwalają ci one nie tylko ostrzelać wrogów, ale też... wystrzelić własną postać z armaty. To świetny sposób na pokonanie dużych odległości i ucieczkę od burzy.

Na mapie znajdziesz też czołgi. Niektóre z nich będą przejęte przez siły UR, a inne pozostawione „luzem”, a więc gotowe do wzięcia.

Czołgi mają sporą siłę rażenia, ale trzeba pamiętać, że są bardzo wrażliwe na obrażenia zadane przez zdalnie detonowane ładunki wybuchowe. Poza tym mają ograniczoną ilość paliwa.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze