Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 - Morbol, walka z bossem

Pierwszy trudniejszy przeciwnik.

Morbol to pierwszy boss, którego spotkasz podczas swojej przygody w Final Fantasy 16. Może sprawić kłopot, choć znając jego ataki z łatwością pokonasz tę bagienną kreaturę.

Kluczem w walce z Morbolem jest trzymanie się jego boku lub „pleców”. Wykonuj uniki wokół przeciwnika tak, żeby pozostawać poza zasięgiem jego przednich macek - i regularnie wykonuj ataki. Morbol będzie starał się cię dogonić, kręcąc się wokół, ale w końcu zaatakuje, co „zablokuje” go na moment w jednym miejscu i uczyni łatwym celem. Radzimy obchodzić Morbola od prawej strony - poniżej dowiesz się, dlaczego.

Atak Nieświeży Oddech bardzo łatwo uniknąć, jeśli stosujesz taktykę unikania przedniej części tego monstrum - po prostu zejdź z drogi toksycznej substancji i atakuj przeciwnika od boku.

Nieco trudniejsze do wyczucia jest machnięcie macką z prawej strony (1). Możesz wykonać unik, stojąc po lewej stronie Morbola, ale wymaga to nieco wprawy, więc radzimy przez całą walkę obchodzić Morbola w prawą stronę. Dzięki temu będziesz mógł już zawczasu uskoczyć jeszcze dalej w prawo, więc macka w ogóle cię nie dosięgnie. Czasami wróg wykona jeszcze drugie machnięcie, z lewej strony, ale ono w ogóle nie ma szans cię trafić.

Po chwili Morbol zejdzie pod wodę, a potem wykonasz swój pierwszy w grze filmowy atak, który wywoła Oszołomienie, a więc długą szansę na atak.

Kiedy Morbol unosi cielsko, a pod nim zbiera się toksyczny gaz (2), po prostu się od niego odsuń. Nie musisz wykonywać uników, po prostu spokojnie idź, a atak cię nie dosięgnie.

Morbol potrafi jeszcze wykonać atak zwany Dzikim Gniewem. To szarża, której musisz po prostu zejść z drogi. Po zakończeniu Dzikiego Gniewu przeciwnik jest podatny na ataki.

W trakcie tej walki nauczysz się jeszcze wykonywać filmowy unik, ale oprócz tego nic się nie zaskoczy, więc kontynuuj obracanie się i ciągły atak.

Następnie: Final Fantasy 16 - Rycerz Oślepiającego Świtu, walka z bossem

Spis treści: Final Fantasy 16 - poradnik i najlepsze porady

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Final Fantasy 16

PS5

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze