Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 coraz bliżej. Prace są w końcowej fazie

Zapewnia producent.

Twórcy Final Fantasy 16 przekonują, że gra jest bliska ukończenia, mimo niedawnych turbulencji i opóźnień wywołanych pandemią koronawirusa i koniecznością pracy zdalnej.

Tak przynajmniej uważa producent projektu - Naoki Yoshida. Deweloper udzielił wywiadu japońskiemu magazynowi Uniqlo, podczas którego poruszył temat powstającej pozycji.

- Prace nad najnowszym tytułem z serii, Final Fantasy 16, są w końcowej fazie - twierdzi Japończyk, cytowany przez dziennikarzy serwisu VGC.

W październiku ubiegłego roku Yoshida wypowiedział się w podobnym tonie, zwracając uwagę, że twórcy skupiają się obecnie na dopracowywaniu zadań pobocznych. W grudniu ujawnił jednak, że autorzy mają pół roku opóźnienia, spowodowanego pandemią.

Ze względu na wspomniany poślizg, następy duży pokaz Final Fantasy 16 przełożono na wiosnę. W związku z problemami, niektórzy zaczęli zastanawiać się, na jakim etapie są prace nad projektem. Najnowsze słowa Japończyka mogą uspokoić fanów.

Yoshida jednocześnie zapewnia, że kolejna odsłona uznanego cyklu jest tytułem dla pojedynczego gracza z „wciągającą” i „gęstą” opowieścią. Ma nadzieję, że podczas zabawy odbiorcy odnajdą dawną pasję do gier wideo.

Final Fantasy 16 zmierza tylko na PS5.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze