Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Film dokumentalny o Zelda: Breath of the Wild pokazuje historię prac

Prototyp, wycięte elementy i inne.

Nintendo opublikowało film dokumentalny, opisujący proces tworzenia The Legend of Zelda: Breath of the Wild, święcącego obecnie triumfy na Switch i Wii U.

Trzy materiały wideo - po dziesięć minut każdy - prezentują między innymi grafiki koncepcyjne z wczesnych faz rozwoju gry, w tym problemy ze znalezieniem odpowiedniego wyglądu dla Zeldy i Linka. Jest nawet statek kosmiczny w kształcie spodka i wylatujące z niego UFO.

Otrzymujemy także spojrzenie na prototyp, który Nintendo przygotowało w oprawie 2.5D, z wykorzystaniem elementów pochodzących z klasycznych odsłon serii na konsoli NES. W ten sposób testowano silniki fizyczny.

Dowiadujemy się również, że wycięte elementy obejmują między innymi rasę picori, znaną z The Legend of Zelda: The Minish Cap z 2004 roku.

Główny bohater gry - Link - budzi się po ponad stu latach snu w tajemniczej krypcie. Najpierw musi zabrać ze skrzyń podstawowy ekwipunek w postaci spodni oraz koszuli. Otrzymuje również Sheikah Slate - tajemnicze urządzenie, które służy między innymi za mini-mapę.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze