Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fani chcą uratować strzelankę Battleborn i organizują specjalną akcję

Ze wsparciem twórców.

Nastawiona na sieciową zabawę strzelanka Battleborn przechodzi trudny okres - liczba grających na Steamie ciągle spada i w ostatnich 30 dniach wynosiła średnio 265 osób. Aby uratować tytuł przed skasowaniem, fani postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Grupa użytkowników z forum Reddit zorganizowała dzisiaj specjalną akcję, której celem jest zgromadzenie na serwerach produkcji jak najwięcej graczy.

Inicjatorem wydarzenia jest niejaki bkndx, który uważa, że zwiększenie liczby osób toczących wirtualne potyczki powinno rozwiązać problemy z systemem dobierania przeciwników.

Warto zaznaczyć, że wydawca Battleborn - firma 2K Games - obiecał, że mimo słabych wyników nadal zamierza wspierać strzelankę. Co ciekawe, pod koniec września w internecie pojawiły się nieoficjalne doniesienia, jakoby tytuł miał przejść na model Free to Play.

Nietypową akcję fanów dostrzegli twórcy gry ze studia Gearbox Software. By pomóc użytkownikom, deweloperzy przygotowali szereg atrakcji, które potrwają do jutra, 13 listopada. Najważniejszą jest udostępnienie za darmo wszystkich 29 postaci.

Ponadto gracze otrzymają podwójną liczbę punktów doświadczenia i wirtualnych kredytów. Do tego niektórzy będą mieli możliwość zagrania z autorami strzelanki.

To nie wszystko - twórcy wydali jednocześnie kolejny fabularny dodatek do produkcji o nazwie Toby's Friendship Raid. Zadaniem użytkowników jest odzyskanie mecha bojowego, skradzionego tytułowemu bohaterowi.

DLC pobrać na razie mogą tylko posiadacze przepustki sezonowej. Pozostali gracze rozszerzenie otrzymają w późniejszym terminie. Pakiet będzie można nabyć za 700 sztuk tak zwanej platyny - cyfrowej waluty.

Gearbox Software ujawniło też kolejną dodatkową postać, która zostanie opublikowana w przeciągu „kilku miesięcy” - Beatrix. To była pani naukowiec, mająca obsesję na punkcie higieny i precyzji. Uwielbia wstrzykiwać żywym istotom śmiertelne trucizny i różnego rodzaju wirusy.

Bohaterkę nabyć będzie można za 47,5 tysiąca wirtualnych kredytów. Posiadacze przepustki sezonowej odblokują protagonistkę bezpłatnie.

W planach są jeszcze cztery kolejne fabularne rozszerzenia, przy czym na razie ujawniono jeden - Oscar Mike Vs. Battle School. Twórcy przygotowują jeszcze dodatkowy tryb rozgrywki, który zostanie wydany za darmo.

Battleborn dostępny jest na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły