Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż gier w USA w maju: na czele Uncharted 4 i Doom

Oraz Overwatch.

Najlepiej sprzedającą się nową grą pudełkową w maju w Stanach Zjednoczonych było Uncharted 4: Kres Złodzieja - ujawniła firma badawcza NPD Group.

Analityk Liam Callahan dodaje, że nowa odsłona serii sprzedała się w pierwszym miesiącu lepiej, niż pozostałe części cyklu - poza Uncharted 3 (które wydano jednak w listopadzie).

Na drugim miejscu znalazł się Doom, zaraz przed sieciową strzelanką Overwatch. Tym samym produkcja Blizzarda pokonała swojego największego konkurenta - Battleborn, na czwartym.

Sukces Uncharted 4 nie powinien być większym zaskoczeniem, ale już wysoka lokata dla nowego Dooma może być niespodzianką - tak samo, jak wysoka jakość kampanii fabularnej.

Overwatch miał tylko siedem dni na wypracowanie swojego wyniku, więc na pewno nie można powiedzieć, że trzecie miejsce jest niskie. Jeśli wziąć pod uwagę ten sam okres w sprzedaży, sieciowa strzelanka sprzedała się dwa razy lepiej, niż Doom - dodaje Callahan.

Maj tego roku był bardzo udanym miesiącem w tej generacji, notując ogólną sprzedaż o 50 procent wyższą od analogicznego okresu w ubiegłym roku.

Najpopularniejsze nowe pudełkowe gry w maju w Stanach Zjednoczonych:

  1. Uncharted 4: Kres Złodzieja (PS4)
  2. Doom (PS4, Xbox One, PC)
  3. Overwatch (PS4, Xbox One, PC)
  4. Battleborn (PS4, Xbox One, PC)
  5. Grand Theft Auto 5 (PS4, Xbox One, X360, PS3, PC)
  6. Minecraft (PS4, Xbox One, X360, PS3)
  7. NBA 2K16 (PS4, Xbox One, X360, PS3)
  8. Call of Duty: Black Ops 3 (Xbox One, PS4, X360, PS3, PC)
  9. MLB 16: The Show (PS4, PS3)
  10. Dark Souls 3 (PS4, Xbox One)

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze