Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fan Minecrafta stworzył działający układ trawienny człowieka

W ramach zaliczenia biologii.

Użytkownik Reddita pochwalił się na forum makietą ludzkiego układu trawiennego, stworzoną w Minecrafcie. Konstrukcja - zbudowana w ramach zaliczenia przedmiotu biologii - przedstawia całą drogę pokarmu w organizmie.

Poniższe wideo prezentuje, jak jedzenie, częściowo z pomocą śliny, dostaje się do przełyku, który odpowiednimi ruchami transportuje pokarm do żołądka. Następny etap to jelita. Całość można obserwować dzięki zastosowanej przez autora przezroczystej ścianie z boku.

I made my science digestive system model in Minecraft and got full marks, hope you guys like it (took me over 30 hours) from r/Minecraft

Nie zabrakło oczywiście uproszczeń. Jedzenie - w mocno już zmienionej formie - jest przykładowo transportowane wagonikiem. Twórca przeznaczył na projekt ponad 30 godzin.

Poszczególne bloki w grze odpowiadają między innymi zębom, mięśniom, enzymom, ślinie, kosmkom jelitowym i kilku postaciom trawionego jedzenia.

Autor twierdzi, że otrzymał najwyższą ocenę z zaliczenia

Co ciekawe, model został stworzony w wersji Pocket Edition, a więc edycji Minecrafta przeznaczonej na urządzenia mobilne.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze