Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elite: Dangerous - nowy trailer

Muzyka klasyczna i lasery w kosmosie.

Studio Frontier Developments opublikowało nowy zwiastun kosmicznego symulatora Elite: Dangerous, prezentujący przygotowaną na potrzeby produkcji muzykę oraz koncept samej rozgrywki, ulepszony nieco na porzeby nagrania.

Oglądany fragment kosmicznej potyczki przygotowano na potrzeby konkursu dla kompozytorów, który ostatecznie wygrał Erasmus Talbot ze Szwecji. Jego pracę można usłyszeć w trailerze.

Użytkownicy Kickstartera, finansowo wspierający produkcję, zastanawiali się na oficjalnym forum dyskusyjnym, czy nagranie pochodzi z rozgrywki, czy też jest tylko efektowną animacją.

„To połączenie obu” - wyjaśnił starszy producent gry, Michael Brookes. „Wszystko nagrano w rozgrywce, ale dodaliśmy także kilka efektów w procesie postprodukcji. Widok z kokpitu to tylko makieta (pracujemy nad implementacją w grze).”

„Za kilka tygodni opublikujemy wideo o procesie produkcji filmu i otrzymacie więcej informacji.” Producent dodał, że w ostatecznej wersji gry niszczenie statków nie będzie tak łatwe i zostało przyśpieszone na potrzeby wideo.

Klasyczne Elite zostało wydane w 1984 roku na mikrokomputery BBC. Elite uznawane jest za jednego z prekursorów całego gatunku trójwymiarowych symulatorów kosmicznych. Produkcja Davida Brabena i Iana Bella inspirowała twórców takich gier, jak Wing Commander: Privateer, Space Rogue czy Eve Online.

Kampania na Kickstarterze, w której zbierano pieniądze na nową odsłonę serii, zakończyła się powodzeniem w styczniu tego roku. Pozyskano 1,5 mln dol. Gra ukaże się w przyszłym roku na PC.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze