Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - Nokstella; górna część Rzeki Ainsel

Jak wejść do Głównego koryta Rzeki Ainsel.

Poniżej opisujemy najważniejsze miejsca w górnej części Rzeki Ainsel, czyli Główne koryto rzeki Ainsel oraz Nokstellę, Wieczne Miasto. Jest to kolejna, sekretna lokacja w Elden Ring.


Na tej stronie:


Jak dostać się do: Główne koryto rzeki Ainsel i Nokstella, Wieczne Miasto

Główne koryto rzeki Ainsel oraz Nokstella, Wieczne Miasto to lokacje, które są częścią regionu Rzeki Ainsel. Przemierzając dolną część tego miejsca być może zastanawiałeś/aś się, jak przedostać się do górnej części mapy.

Aby wejść do Głównego koryta rzeki Ainsel, a potem do Nokstelli, Wiecznego Miasta:


Droga do Nokstelli

Kiedy pojawisz się lokacji po raz pierwszy, odblokuj miejsce łask: Główne koryto rzeki Ainsel i idź dalej. Dotrzesz do rozwidlenia drogi. Skręć w prawo i przejdź przez łuk (1) między posągami.

Idź korytem rzeki, a dotrzesz do kolejnego rozwidlenia. Jeśli skręcisz w lewo (2), dotrzesz do dolnej części Rzeki Ainsel. Idąc w w prawo (3), dojdziesz do Nokstelli, Wiecznego Miasta i miejsca łaski o tej samej nazwie.


Nokstella, Wieczne Miasto

Nokstella, Wieczne Miasto to dosyć rozległa lokacja, którą można podzielić na dwie części.

1. Wchodząc po schodach (4), dotrzesz do górnej części lokacji, gdzie, pokonując kolejne schody i przechodząc przez budynki, dojdziesz do komnaty, w której znajdziesz potężny przedmiot dla maga - Księżyc Nokstelli (zwiększający liczbę miejsc w pamięci na zaklęcia), a także odnajdziesz przejście na wzgórze, gdzie zbierzesz Złote Nasiono, a po zeskoczeniu windę (6 - patrz dalej). W drodze do górnej części lokacji będą cię nękać duże kule, które podążają za tobą, gdy się zbliżysz. Należy je zniszczyć, aby zdobyć łza larwy, która służy do odrodzenia, czyli resetowania cech postaci.

2. Idąc w głąb lokacji (5), dojdziesz między innymi do windy (6), którą dotrzesz Basenu Wodospadu Nokstelli, niżej położonej części lokacji.


Droga do: Jezioro Zgnilizny

Kiedy skorzystasz z wyżej opisanej windy (6), dotrzesz do miejsca łaski Basen Wodospadu Nokstelli. Idąc dalej, w głąb jaskini, dojdziesz do windy, którą zjedziesz do Jeziora Zgnilizny.

Następnie: Elden Ring - Jezioro Zgnilizny

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - Głębiny

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze