Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - Głębiny

Jak wejść do Głębin.

Głębiny to jedna z podziemnych lokacji w Elden Ring. Poniżej opisujemy, jak się do niej dostać i poruszać się, aby dotrzeć do bossów, przebywających w tym obszarze.


Na tej stronie:


Głębiny - gdzie znajduje się wejście

Głębiny do sekretna lokacja, gdyż prowadzi do niej droga tylko jednak droga, którą musimy odkryć, a potem jeszcze pokonać bossa. Wejście do Głębin znajduje się w lokacji Nokron, Wieczne Miasto.

Na stronie Elden Ring - Nokron, Wieczne Miasto opisujemy, jak przedostać się do Głębin.


Szczyt wielkiego wodospadu

Kiedy przeniesiesz się do Głębin, idź wzdłuż koryta rzeki i odblokuj miejsce łaski: Szczyt wielkiego wodospadu.

Podejdź do urwiska i wskocz na gałąź drzewa (1), którą dotrzesz na drugą stronę. Idąc tą drogą, mniej więcej w połowie trasy, musisz zeskoczyć na niżej położoną gałąź.

Następnie idź w głąb lokacji, a dotrzesz do miejsca łaski: Głębiny (2).


Bezimienne Wieczne Miasto

Następnie przejdź pod korzeniami drzewa (3), a dotrzesz do zalanego terenu.

Pod kopułą odnajdziesz mapę regionu (4).

Za kopułą znajduje się bardziej otwarty teren, gdzie odnajdziesz miejsce łaski: Bezimienne Wieczne Miasto (5).


Droga do bossa: Czempion Fii; Rogier, czarodziej; Lionel Lwie Serce / teleport do Leyndell, królewskiej stolicy

Obok miejsca miejsca łaski: Bezimienne Wieczne Miasto (5) znajdziesz początek drogi po wystających korzeniach (6), którą dotrzesz do areny walki z bossami: Czempion Fii; Rogier, czarodziej; Lionel Lwie Serce.

Na korzeniach znajduje się kilku trudnych do pokonania przeciwników. Ich najgroźniejszą bronią jest wypluwanie ognia. Ten wróg nie porusza się, więc, aby go zlikwidować, staraj się go zajść od tyłu - wówczas jest bezbronny. W ten sposób możesz wyeliminować pierwszego, wchodząc na gałąź od strony dachów budynków (7).

Idąc i skacząc po korzeniach, dotrzesz w końcu do górnej części lokacji, gdzie znajduje się miejsce łaski: Poprzez korzenie (8).

Za tym miejscem łaski znajduje się duża przestrzeń, gdzie stoczysz serię walk z bossami. Walki rozpoczną się, gdy podejdziesz do ogromnego truchła przerażającej istoty (9).

Kiedy pokonasz wszystkich przeciwników, będziesz mógł skorzystać z teleportu prowadzącego do Leyndell, królewskiej stolicy.


Walka z bossami: Czempion Fii; Rogier, czarodziej; Lionel Lwie Serce

Walka składa się z trzech rund. Jeśli zginiesz w trakcie walki z bossami, musisz rozpocząć starcie od nowa, od pierwszej rundy.

  • I walka (Czempion Fii) - uważaj przede wszystkim na promień, który zostanie wystrzelony w twoim kierunku. Kiedy zobaczysz, że przeciwnik zbiera moc wokół siebie, przygotuj się do obrony (wykonaj unik w bok, przed tym, gdy strzeli). Warto atakować go seriami uderzeń, gdyż będzie wówczas bezbronny.
  • II walka (Rogier, czarodziej) - walcząc z Rogierem, warto skrócić dystans i również należy zasypać go seriami uderzeń. Co prawda, ma on kilka czarów w zanadrzu, ale jeśli dobrze to rozegrasz i nie pozwolisz mu wykonać jego zaplanowanych ataków, to szybko się go pozbędziesz.
  • III walka (Czempion Fii, Czempion Fii i Lionel Lwie Serce) - najtrudniejsza część starcia, gdyż musisz walczyć z aż trzema przeciwnikami. Lionel to zdecydowanie najtrudniejszy wróg w tej walce. Jeśli twój duch jest słaby i jeszcze go nie ulepszyłeś, to zostaw go na tę rundę. Najpierw zajmij się czempionami, a potem zajmij się Lionelem.

Uwaga! Warto atakować bossów od razu, gdy pojawią się na arenie. Przez chwilę bowiem będą stać nieruchomo w miejscu. Ofensywny styl walki jest jak najbardziej wskazany w tym starciu.


Droga do bossa: Rycerz Tygla Siluria

Za miejscem łaski Bezimienne Wieczne Miasto znajduje się urwisko. Zejdź ostrożnie, po niżej położonych głazach, na podmokły teren. Jadąc na wierzchowcu, skorzystaj z wiru powietrznego (10), by wskoczyć na obszar przed drzewem (11), gdzie znajduje się Rycerz Tygla Siluria.


Droga do: Główne koryto rzeki Ainsel

Za miejscem łaski: Bezimienne Wieczne Miasto znajduje się urwisko, przy którym odnajdziesz trumnę (12). Skorzystaj z niej, by przenieść się do Głównego koryta rzeki Ainsel, czyli górnej części rzeki Ainsel

Następnie: Elden Ring - Nokstella; górna część Rzeki Ainsel

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - Rzeka Ainsel

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze