Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 - Jedyne wyjście: Aitor, Lucas

Przeszukiwanie tuneli metra, pierwszy kontakt z SP.

Jedyne wyjście to czwarte w kolejności zadanie główne w grze Dying Light 2. W trakcie tej misji zwiedzisz metro i poznasz nową frakcję, SP.


Na tej stronie:


Porozmawiaj z mieszkańcami Bazaru, spotkaj się z Hakonem

Początek misji jest dość niestandardowy, gdyż musisz czekać, aż odezwie się do ciebie Hakon. Wykorzystaj ten czas, by wykonać kilka zadań pobocznych na Bazarze. Po kilkunastu upływie kilku godzin w grze Hakon skontaktuje się za pomocą radia.

Udaj się do miejsca wskazanego przez znacznik misji, gdzie czeka cię rozmowa z Hakonem. Po niej automatycznie przesunie się czas - kontrolę odzyskasz w nocy.


Dostań się na stacje przez tunele metra

Podejdź na krawędź dachu i zwróć uwagę na oznaczony właz do podziemi (1). Zeskocz na dół, rozpraw się z zarażonymi, a następnie otwórz zamek przy pomocy wytrycha, by dostać się do nowej strefy.

Przejdź przez kilka pomieszczeń i wdrap się do wentylacji (2), a następnie przejdź na jej drugi koniec.

Uwaga - jeśli odporność, którą możesz sprawdzić u góry ekranu (3), zacznie spadać, wykorzystaj przedmioty do jej regeneracji. Świetnie sprawdzą się grzyby UV (4), które możesz znaleźć w tym miejscu.

Po krótkim marszu trafisz do tuneli metra. Musisz przekradać się pomiędzy wrogami - poruszaj się w pozycji kucającej. Pamiętaj, by zbierać grzyby UV (5) - świecą w ciemności i są dobrze widoczne.

Przejdź na drugą stronę tunelu i przejdź przez drzwi (6) na podwyższeniu. Musisz otworzyć je za pomocą wytrycha, uważaj więc, by nikt w tym czasie cię nie podszedł.

Przebijaj się przez kolejne tunele, aż dotrzesz do zamkniętej bramy. Obróć kamerę w prawo i wejdź do wagonu (7). Przebiegnij przez niego, by dostać się na drugą stronę.

Po krótkim przemarszu dojdziesz do kolejnych drzwi. Gdy wejdziesz z nimi w interakcję, pojawi nowy typ wroga (8). Atakuje on z dystansu, jednak pomiędzy kolejnymi strzałami musi upłynąć kilka sekund.

Rozpraw się w pierwszej kolejności z kilkoma zarażonymi, którzy do ciebie podejdą i cały czas stój za kolumną. Gdy pozostanie strzelający wróg, dobiegnij do niego szybko i rozpraw się z nim kilkoma ciosami. Po wszystkim przejdź przez drzwi.

W kolejnym pomieszczeniu znajdziesz następną kratkę wentylacyjną (9), przez którą musisz przejść. Przedostań się na drugą stronę, a następnie wejdź w interakcję z kratką (10) przy podłodze, by otworzyć sobie przejście.

Dotrzesz do stacji metra. Zbliż się do wskazanego przez znacznik włącznika, by zainicjować scenę i spotkanie z SP. Czeka cię tutaj długa rozmowa z Aitorem, jedną z postaci, która przewinie się przez kolejne zadania.

Gdy zakończysz rozmowę, trafisz do nowego bezpiecznego miejsca. Możesz się tutaj przespać, by przesunąć czas, jest tutaj także handlarz i rzemieślnik, z usług którego możesz skorzystać. Po wszystkim skieruj się do Hakona wskazanego przez znacznik misji, by z nim porozmawiać.


Znajdź złodzieja kastetu, schwytaj Huberta

Otrzymasz nowe cele. W pierwszej kolejności udaj się do oznaczonego miejsca, by znaleźć Huberta Kerbatsosa. Dotrzesz do wieży. By dostać się na górę, wskocz na podwyższenie (11), z niego przeskocz na ruchomą platformę (12), poczekaj, aż podjedzie do góry i przeskocz do celu (13).

Porozmawiaj ze znajdującą się tam postacią, by przewinąć czas. Po chwili będziesz musiał gonić za Hubertem. Pościg za nim nie jest trudny. Zignoruj napotykanych wrogów i po prostu przeskakuj przez kolejne przeszkody.

Gdy dotrzesz na miejsce, poczekaj, aż Hakon zlokalizuje uciekiniera. Idź potem w stronę oznaczonego budynku i obejdź go od strony zachodniej. Wdrap się na komin (14), obróć się w prawo i wskocz na ścianę (15), by dostać się na górę.

Poszukiwany ukryje się w tej lokacji. Obiegnij obiekt od strony północnej, gdzie znajdziesz Huberta (16). Porozmawiaj z nim, by dowiedzieć się czegoś o kastecie.


Poszukaj Mai

Udaj się do nowego oznaczonego miejsca. Wdrap się po ścianie budynku, a następnie wejdź przez okno (17) do środka. Przeszukaj pomieszczenie i dostań się na piętro, gdzie trafisz na skrzynię z inhibitorem (18).

Zbierz przedmiot i przejdź do kolejnego pokoju, by trafić do Mai, złodziejki kastetu. W trakcie rozmowy wybierz opcję dialogową Negocjuj (19), by zbić cenę - będziesz musiał zapłacić tylko 10 sztuk waluty. Wróć teraz z kastetem do Aitora - znacznik misji wskaże ci drogę.


Znajdź zabójcę Lucasa

Gdy skończysz rozmowę z Aitorem, otrzymasz nowy cel. W pierwszej kolejności podejdź do Hakona czekającego na zewnątrz. Wróć teraz na bazar, gdzie czeka cię seria rozmów. Po nich idź do wskazanej znacznikiem Sophie. Po konwersacji otrzymasz kolejny cel.


Zapytaj rzemieślników o kryształy

Wejdź do budynku i porozmawiaj z Alberto i Vincenzo (20), tutejszymi rzemieślnikami. Wypytaj ich o kryształy.

Po krótkiej pogawędce wróć jeszcze raz do Sophie i zdaj relacje. W trakcie rozmowy z nią misja dobiegnie końca, a ty otrzymasz nowe zadanie.

Następnie: Dying Light 2 - Niesforny brat: Barney, Pisklak

Spis treści: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dying Light 2 - Wskaźniki zarazy: szpital, inhibitor

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze