Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - Sicze: wioski Fremenów, handel

Jak poprawić relację z wioskami siczy i co można zyskać.

Sicze to neutralne wioski Fremenów, na które natrafisz podczas rozgrywki w Dune: Spice Wars. Są one źródłem ataków na twoje zabudowania, jednak przy odrobinie cierpliwości możesz temu zaradzić, zyskując przy tym jednocześnie przydatne profity.

Wioski Siczy (1) łatwo jest rozpoznać na mapie po specyficznej ikonce i cyfrze 8, która przedstawia ilość broniących je wojsk. Różnią się one od zwykłych wiosek, gdyż nie możesz ich zająć - jeśli je zaatakujesz i pokonasz obrońców, możesz je jedynie ograbić.

Z tych miejsc domyślnie wysyłane są oddziały miejscowych, które potem atakują twoje wioski, by przywrócić je do stanu neutralności. Częstotliwość samych ataków zależy od relacji (2) z Siczą - im niższa, tym będą one częstsze. Gdy relacja wzrośnie do 100, nie będą oni już atakować.

By zwiększyć relację możesz rozpocząć z nimi wymianę handlową, klikając na stosowną ikonkę (3). W zamian za 10 punktów wody, które im oferujesz, zyskasz rozmaite profity (4) - zwiększenie produkcji Solari, siły roboczej czy wiedzy. Z każdym dniem będzie także rosła relacja.

Samą relację możesz natychmiast poprawić o 40 punktów za sprawą akcji szpiegowskiej Dyplomacja Arrakis (która także zatrzyma aktualne ataki tych wojsk).

Gdy relacja wzrośnie do 100 punktów, Sicz zaprzestanie ataków, a ty będziesz mógł wysłać jednego ze swoich agentów jako emisariusza (5). Przypieczętujesz wtedy sojusz z Siczą i zyskasz premię (6) unikalną dla każdej wioski.

Mimo ograniczonej liczby agentów, warto rozważyć wysłanie tam emisariusza. Część z wiosek Siczy oferuje bardzo przydatne premie, jak poprawa produkcji Danych i skrócenie czasu rekrutacji kolejnych agentów.

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz handlować z Siczą wodą i zawierać przyjacielskich relacji, możesz wysłać swoje oddziały (najlepiej 8-10 jednostek), by wybiły obstawę i splądrować wioskę. Zyskasz dzięki temu 1000-1500 Solari, a cały proces będziesz mógł powtarzać co kilkanaście dni. Jednak licz się z tym, że zbijesz tym relację do -100 i narazisz się na częste ataki wrogich jednostek.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - zaopatrzenie jednostek: jak działa, odnawianie

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze