Skip to main content

Dune Spice Wars - czas: aktywna pauza, przyspiesznie i spowalnianie gry

Jak kontrolować szybkość gry i korzystać z aktywnej pauzy.

Pomimo faktu, że Dune: Spice Wars to strategia rozgrywająca się w czasie rzeczywistym, masz jako gracz kontrolę nad upływem czasu w trakcie rozgrywki. Z tej strony dowiesz się co możesz robić i jak korzystać z aktywnej pauzy.

Obecną prędkość gry sprawdzisz spoglądając na ikonki przy prawej krawędzi ekranu, na lewo od portretów przywódców frakcji. Masz tam dwie dostępne opcje:

  • Pauza (1) - pozwala ci zatrzymywać grę, jednak działa jak aktywna pauza. Oznacza to, że możesz wydawać rozkazy i rozpoczynać budowę - po wznowieniu rozgrywki polecenia te zostaną wykonane;
  • Przyspieszać i spowalniać czas (2) - za sprawą lewego i prawego przycisku myszy (po najechaniu na tę ikonkę), możesz zmienić szybkość gry na 1x (standardowe ustawienie), 1,5x i 2x. Zwiększa to po prostu o połowę i dwukrotnie szybkość gry - poruszania się jednostek, budowy i tak dalej.

Regularnie korzystaj z tych przycisków. Pauzuj grę (możesz wykorzystać do tego celu Spację) gdy musisz wydać więcej rozkazów bądź gdy potrzebujesz chwili na podjęcie decyzji. Przyspieszaj grę wtedy, gdy nic się nie dzieje - bądź gdy czeka cię długi przemarsz jednostek po mapie.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - postępy: jak prowadzić badania naukowe

Zobacz także