Skip to main content

Dragon's Dogma 2 - dom, jak nabyć

Własne lokum w dużym mieście.

By móc nabyć własny dom w Dragon's Dogma 2, potrzebujesz jedynie złota. Musisz także dowiedzieć się, które nieruchomości są dostępne do zakupu, o czym piszemy na niniejszej stronie.


Na tej stronie:


Gdzie znaleźć domy do zakupienia

Pierwsza okazja na nabycie własnego lokum nadarza się w Vernworth, druga zaś w mieście Bakbattahl. W obu przypadkach dostępne są dwie opcje, różniące się ceną nieruchomości:

  • pierwszy dom w Vernworth [1] - cena: 20 000. Ukończ zadanie dla Mildred (opisane poniżej)
  • drugi dom w Vernworth [2] - cena: 200 000. Zakup od NPC stojącego przed domem
  • pierwszy dom w Bakbattahl [3] - cena: 30 000. By go nabyć, porozmawiaj z NPC o imieniu Andrea [4] (pomiędzy Mercantile Ward a Residential Ward)
  • drugi dom w Bakbattahl [5] - cena: 300 000. By go nabyć, ukończ wcześniej zadanie Shadowed Prayers

Jak kupić pierwszy dom w Vernworth

By nabyć pierwszy dom, musisz odnaleźć kobietę o imieniu Mildred odzianą na czarno w nakryciu głowy. Możesz ją znaleźć za dnia stojącą za Stardrop Inn [6] lub przy jej domu [7], w którym, zamieszkasz.

Dziewczyna sama cię zaczepi, gdy przejdziesz obok niej. Otrzymasz zadanie o nazwie "A Place to Call Home". Jest ono dość nietypowe: zostaniesz poproszony o pilnowanie domu przez około 7-8 dni. Wystarczy przespać się wewnątrz (ale upewnij się, że w dzienniku nie posiadasz aktywnych żadnych zadań ograniczonych czasowo).

Gdy Mildred wróci z podróży zadanie w dzienniku zostanie zaktualizowane. Teraz będziesz mógł w ramach opcji dialogowej nabyć od niej mieszkanie za 20 000 sztuk złota.


Po co kupować dom

Posiadanie własnego mieszkania w DD2 nie posiada wielkich korzyści. Największą z nich jest możliwość swobodnego odpoczynku za darmo, zamiast opłaty za sen w gospodzie. Możesz co prawda zamiast snu skorzystać z ławeczki do odpoczynku i przewinięcia czasu, jednak nie pozwoli ci to podglądnąć Travelogue i zebrać nagród od pionka wysłanego na misję.

Ponadto - tak jak w przypadku karczm, odnowisz zdrowie i usuniesz negatywne statusy z siebie i pionków oraz łóżko stanie się twoim ostatnim punktem zapisu gry. Droższe nieruchomości nie różnią się niczym od tańszych poza metodą nabycia, ceną i wyglądem oraz lokalizacją. Po zakupie znacznik domu pojawi się na twojej mapie. W każdym domku znajdziesz skrzynię, wspólną dla wszystkich mieszkań i gospód.

Następnie: Dragon's Dogma 2 - Affinity, poprawa relacji, dawanie prezentów

Spis treści: Dragon's Dogma 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dragon's Dogma 2 - Wakestone, jak wskrzeszać, Dragon's Gaze

Read this next