Skip to main content

Dragon's Dogma 2 - Wakestone, jak wskrzeszać, Dragon's Gaze

Przywracanie do życia siebie i kompanów.

Gdy w trakcie rozgrywki w Dragon's Dogma 2 zginiesz, jesteś zmuszony skorzystać z ostatniego zapisu gry. Alternatywnie możesz stać się posiadaczem kamienia o nazwie Wakestone, którego wykorzystasz do ożywienia siebie lub pionków, a nawet niektórych NPC.


Na tej stronie:


Jak używać Wakestone

Gdy utracisz życie w trakcie walki lub eksploracji a posiadasz w ekwipażu Wakestone, na twoim ekranie ukaże się okno, które pozwoli ci użyć kamienia. Wybór o jego użyciu pojawia się z tego powodu, że jeśli po chwili spodziewasz się kolejnej śmierci lub znalazłeś się w problematycznym miejscu, możesz woleć zrezygnować z tej opcji i wybrać wczytanie zapisu gry.

Jeśli pionek zostanie powalony w trakcie walki, możesz pomóc mu podchodząc do niego i przytrzymując wskazany klawisz odpowiadający za działanie "Revive". Jeśli pasek poniżej zdrowia NPC spadnie do zera, jedyną opcją będzie wskrzeszenie go z pomocą Wakestone. Inaczej sprawa ma się z dodatkowymi pionkami - nie możesz ich wskrzesić po ich śmierci, a od razu wracają do szczeliny i musisz zrekrutować nowych.

Jeśli pionek lub NPC, których chcesz ożywić zniknęli już z miejsca, w którym pozostawiłeś ich ciała, odnajdziesz ich w najbliższej kostnicy (Morgue) w pobliskim większym mieście.


Gdzie znaleźć Wakestone i Dragon's Gaze

Wakestone zdobywasz jako nagrody za misje oraz eksplorując świat. Pełny kamień jest rzadkością - najczęściej znajdziesz go w formie Wakestone Shard. Zbierz trzy takie odłamki, a zamienią się automatycznie w jeden pełny kamień. Wakestone mogą być noszone także przez twojego pionka, jeśli jesteś przy limicie udźwigu. Kompan nie jest jednak w stanie użyć go na sobie ani na bohaterze.

Druga metoda na zdobywanie Wakestone, to zdobycie przedmiotu o nazwie Dragon's Gaze (uwaga - można go przypadkowo sprzedać u handlarzy). Jest on nagrodą za jedno z zadań głównej fabuły (czwarta misja od Branta w Vernworth) - Nameless Village. Użyj go z poziomu ekwipunku, a na twojej mapie wskazanie zostanie umiejscowienie pobliskich fragmentów kamienia. Ich lokalizacja jest zmienna, zaś Dragon's Gaze dokonuje skanowania tylko na niewielkim obszarze.

Dodatkowe metody zdobywania Wakestone Shards to nabycie ich w sklepie gry za prawdziwe pieniądze, ale też "farmienie" poprzez podróżowanie ze świeżymi pionkami stworzonymi przez innych graczy. Nagrodą za spędzenie doby z czyimś kompanem, który po raz pierwszy został wysłany do szczeliny jest właśnie Wakestone Shard.

Następnie: Dragon's Dogma 2 - dom, jak nabyć

Spis treści: Dragon's Dogma 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dragon's Dogma 2 - The Caged Magistrate, mountain of tomes, Heel of History

Read this next