Skip to main content

Dragon's Dogma 2 - wyższy poziom, jak szybko zdobywać doświadczenie

Awans na wyższe poziomy bohatera oraz jego klasy.

Zdobywanie doświadczenia to jedna z mechanik rozwoju postaci w Dragon's Dogma 2. W ten sposób twój bohater jest w stanie korzystać z nowych umiejętności, poprawiać swoje statystyki i efektywniej walczyć z coraz silniejszymi wrogami. Poniżej przeczytasz, jak szybko awansować na wyższe poziomy.


Na tej stronie:


Doświadczenie - jak szybko zdobywać

Oba typy doświadczenia - bohatera jak i klasowe - najłatwiej zdobyć w walce. Skupiaj się na eliminacji takich wrogów, z jakimi radzisz sobie najłatwiej. Choć walka z mini-bossami, jak cyklopy, potrafi za jednym razem wygenerować sporo PD, to jednak pokonanie grupy mniejszych wrogów, jak gobliny, zaklęciem obszarowym zapewni niedużo mniej punktów, zaś nie poświęcisz na to prawie w ogóle czasu. Do walki z dużymi przeciwnikami świetnie nadaje się klasa Magick Archer.

Szukając miejsca, gdzie możesz regularnie eliminować potwory zwróć uwagę na odległość od Camping Site. Po rozbiciu obozu zregenerujesz zdrowie, po zjedzeniu posiłku otrzymasz wzmocnienia, a po przespanej nocy wrogowie odradzają się. Jedna z najlepszych lokacji polecana przez graczy znajduje się na południowy-zachód od Bakbattahl.

W początkowych etapach gry sporo silnych wrogów znajdziesz na zachód od Vernworth. Szczególnie warto eliminować dwa rodzaje potworów: Hobogoblins i Saurians - jaszczurzych wojowników, którzy nierzadko ukrywają się w jaskiniach. Każdy z nich gwarantuje zdobycie około 500 PD, zaś za duże potwory: Cyklopy, Minotaury i Chimery, otrzymasz po ok. 3000-5000 XP.

WSKAZÓWKA #1: walcząc z silnymi potworami możesz wykorzystać grupy podróżujących NPC. Gdy walka przeniesie się w ich pobliże, będą walczyć razem z tobą. Możesz nawet podnieść jednego wojownika i zabrać go w ten sposób do leża potworów.

WSKAZÓWKA #2: postaraj się jak najszybciej ukończyć zagadki Spinxa, by zdobyć Ring of Ambition. Jest to przedmiot, który zwiększa ilość zdobywanego doświadczenia za walkę z potworami o 50%.


Poziom bohatera, a Vocation

Warto zauważyć, że bohater zdobywa niezależnie poziom postaci oraz poziom klasy (Vocation). Ten pierwszy jest niemal nieograniczony - maksymalny poziom wynosi bowiem 999, zaś każda z klas może zostać wyniesiona na 9 poziom, przy czym możesz rozwijać więcej niż jedną profesję, gdy ją zmienisz. Wyjątkiem jest klasa Warfarer, której levelowanie automatycznie podnosi poziom we wszystkich klasach.

Aktualny poziom bohatera jak i głównego pionka - który awansuje niemal równo z tobą - sprawdzisz w menu, w zakładce Status w polu Lv. [1]. Poziom klasy zaś sprawdzisz przechodząc na panel Vocation [2].

Podnoszenie poziomu Vocation pozwala ci odblokować nowe umiejętności i wzmocnienia za Discipline Points. Tak punkty DP jak i wyższy poziom zdobywasz jedynie dzięki walce. Poziom bohatera jednak zwiększa się także poprzez realizację zadań głównych i pobocznych. W ten sposób podnosisz swoją wytrzymałość, zdrowie o raz atrybuty postaci, jak Magia czy Obrona. Co 10 poziomów dodatkowo zwiększa się nieznacznie twój udźwig.

Spis treści: Dragon's Dogma 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dragon's Dogma 2 - złoto, jak szybko zarabiać, co sprzedawać

Read this next