Skip to main content

Dragon's Dogma 2 - Dragonsplague, jak wyleczyć, wykrywanie

Śmiertelna choroba dotykająca kompanów.

Dragonsplague to choroba w Dragon's Dogma 2, która pionków, ale może przenieść się także na głównego bohatera. Jest to szczególnie ważna mechanika, bowiem potrafi niemalże zniszczyć twoją rozgrywkę. Poniżej dowiesz się, jak się przed nią chronić.


Na tej stronie:


Dragonsplague - jak rozpoznać

Pierwszy raz o Dragonsplague dowiesz się od swoich kompanów plotkujących w czasie przemierzania krain. Gdy pierwszy raz natkniesz się na zagrożenie związane z chorobą, otrzymasz komunikat z samouczka gry - nie nastąpi to jednak drugi raz. Zakażenie dotyka jedynie pionków i może nastąpić podczas walki ze smokami lub Drake.

Przypadkowo możesz też zwerbować pionka zza szczeliny, który jest już chory. Zakażenie może przenieść się także na innych towarzyszy, dlatego należy pozbyć się jak najszybciej podobnego kompana. Jednak jak rozpoznać chorobę? Po zachowaniu pionka, który staje się nieposłuszny i nieuprzejmy. Ponadto jego oczy zmieniają kolor na czerwony, jednak dostrzegalne jest to dopiero przy baczniejszej obserwacji.


Dragonsplague - skutki choroby

Choroba nie rozwija się natychmiast. Jednak jej głównym skutkiem będzie śmierć wszystkich w okolicy. W ten sposób możesz uśmiercić nawet całe miasto, jeśli prześpisz się w nim, a klątwa będzie na etapie kulminacyjnym. Nie blokuje to ukończenia gry, jednak znacznie je utrudnia. Możliwe jest przeciwdziałanie, korzystając z legendarnego przedmiotu jakim jest Eternal Wakestone (poprzez rozwiązanie zagadek Sphinxa). Kluczowych NPC czy handlarzy możesz jednak wskrzesić zwykłymi Wakestone, niektórzy jednak sami powstaną z martwych po trzech dniach.

Choroba może przenieść się na Arisena, a wtedy będzie za późno, by reagować. Dragonsplague osiąga moment krytyczny w trakcie odpoczynku w gospodzie lub w domu, dlatego obozowanie poza miastem nie wystarczy, by przeciwdziałać negatywnym skutkom.


Dragonsplague - jak wyleczyć

Nie ma skutecznego lekarstwa na Dragonsplague. Jedyna opcja to jak najszybsze pozbycie się zarażonego pionka poprzez odesłanie go do szczeliny lub zabicie (na przykład zrzucenie z klifu lub wrzucenie do głębokiej wody).

Jeśli choroba dotknie głównego pionka lub Arisena, będziesz zmuszony pogodzić się z konsekwencjami. Wybierz wtedy mniejszą wioskę, jak Melve, czy obóz na północy od niej, by zminimalizować szkodliwe skutki klątwy.

Następnie: Dragon's Dogma 2 - złoto, jak szybko zarabiać, co sprzedawać

Spis treści: Dragon's Dogma 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dragon's Dogma 2 - Hunt for the Jadeite Orb, Offulve, Everard

Read this next