Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dragon's Dogma 2 - Pawn Quest, jak wysłać pionka na misję

Zdobądź RC, odznaki i prezenty od graczy.

Twój główny pionek w Dragon's Dogma 2 może wyruszyć na misję, by stać się dodatkowym kompanem dla innego gracza. Ty także na tym skorzystasz. Sprawdź, jakimi zasadami rządzi się system Pawn Quest.


Na tej stronie:


Jak wysłać pionka do szczeliny na misję

Pionek może wyruszyć na przygodę z innymi graczami, gdy skorzystasz z Riftstone - kamienia, którym także przywołujesz nowych kompanów. Nie każdy głaz nadaje się do tego zadania - najlepiej skorzystaj z tych umieszczonych w miastach, w szczególności Grand Riftstone jak ten, znajdujący się w centrum miasta Vernworth.

Głównym przeznaczeniem wysyłania towarzyszy do szczeliny jest głównie zdobywanie Rift Crystals, odznak i czasami drobnych upominków od zadowolonych graczy. Pion zostaje wysłany do szczeliny "wirtualnie" - gdy grasz, nadal porusza się z tobą.

By wysłać pionka na misję, dotknij kamienia Riftstone i wejdź do szczeliny. Użyj go ponownie i wybierz z menu Set a Pawn Quest. Pierwsza misja domyślna, to podróż z innym graczem przez jedną dobę w grze - otrzyma on w nagrodę jeden Wakestone Shard. Gdy zadanie to zostanie zaliczone, będziesz mógł wybierać własne cele misji dla innych graczy oraz nagrody.

Celem misji może być zdobycie odznaki (Badge), czyli pokonanie określonego potwora, może to być również pozyskanie konkretnego przedmiotu. Ustal także nagrodę za wykonanie wskazanej misji.

Badges pomagają rozwijać się twojemu pionkowi - im więcej ma na koncie odznak dotyczących potworów, tym lepiej radzi sobie w walce z nimi, dodatkowo udziela ci wskazówek. Zdobywając odznaczenia za regiony, twój kompan będzie lepiej znał okolicę i łatwiej wykryje ciekawe przedmioty: jaskinie, drabiny czy skrzynie skarbów.


Handel z innymi graczami

Po ukończeniu pierwszej misji będziesz mógł przygotowywać zlecenia dla innych graczy o charakterze "zdobądź przedmiot" i ustalając określoną nagrodę. Osoba, która zwerbuje twojego piona nie jest zobligowana do wykonania zadania, dlatego nie powinno być ono trudne lub niemożliwe.

Ustalenie misji ma jednak sens, gdy zaproponujesz innemu graczowi sensowną wymianę, szczególnie jeśli zaoferujesz rzadki przedmiot, którego nie potrzebujesz lub nie używasz a możesz sprzedać go za cenę lepszą, niż u handlarzy w grze lub żądać innego przedmiotu którego potrzebujesz, a który trudno zdobyć (na przykład materiały do ulepszeń).

Inna opcja to wymiana ze znajomymi. Jeśli zwerbują twojego pionka (mogą wyszukać go po ID z poziomu menu po dotknięciu Riftstone w szczelinie), także mogą wykonać zlecone zadanie. Jako przedmiot wymiany możesz wskazać jedynie coś, co już posiadasz (aby nie można było przeszukiwać listy wszystkich przedmiotów w grze).


Travelogue - powrót pionka z misji

Twój pionek może służyć u kilku różnych osób po wysłaniu go na misję i może minąć trochę czasu, nim zostanie zwerbowany, jeśli nie jest atrakcyjnym kompanem dla innych. Jedyny sposób, by zobaczyć podsumowanie wypraw i zebrać nagrody, to odpoczynek w karczmie (obozowanie nie jest wystarczające).

Gdy obudzisz się rano, najpierw ujrzysz komunikat, następnie podsumowanie - Travelogue - zawierające informacje o tym, jak twój pionek spodobał się innym graczom, ile zarobił Rift Crystals i ewentualnie jakie otrzymał prezenty od innych graczy.

Zaraz po tym możesz ponownie wysłać pionka na nową misję. Nic nie tracisz, a jeśli kompan "siedzi bezczynnie" - nic nie zyskasz. Zwracaj jednak uwagę, by towarzysz był atrakcyjny dla innych graczy: tak ze względu na dobór umiejętności (szczególnie jeśli mowa o Tankach lub Healerach), ale także zwracając uwagę na jego wyposażenie, a nawet wygląd.

Następnie: Dragon's Dogma 2 - The Nameless Village, Old Noble Manor

Spis treści: Dragon's Dogma 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dragon's Dogma 2 - The Ornate Box, czy dać pieniądze Svenowi

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dragon's Dogma 2

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze