Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dragon's Dogma 2 - Hunt for the Jadeite Orb, Offulve, Everard

Komu przekazać jadeitową kulę.Komu przekazać jadeitową kulę.

Zadanie Hunt for the Jadeite Orb to zadanie, na które natkniesz się przypadkiem w Dragon's Dogma 2. Musisz odnaleźć klejnot i zadecydować, komu go przekażesz, oczekując innych nagród od dwóch poszukiwaczy.


Na tej stronie:


Jak rozpocząć zadanie, gdzie znaleźć kamień

Gdy trafisz do lokacji Checkpoint Rest Town na zachodzie, przywita cię jeden z poszukiwaczy - Offulve. Mężczyzna wspomni o poszukiwaniach klejnotu, jednak nie udzieli żadnych dokładnych wskazówek, nie znajdziesz ich też w opisie zadania. Do miasteczka dotrzesz korzystając z szybkiej podróży Oxcart w Vernworth.

Niedaleko tawerny możesz napotkać drugiego poszukiwacza z plecakiem, mężczyznę o długich włosach - Everarda. Ten także poprosi cię o znalezienie drogocennego kamienia. Jeśli w twojej drużynie któryś z pionków potrafi prowadzić cię do celów misji, podążaj za nim, by dowiedzieć się od więźnia, w czyim posiadaniu jest kamień. Jest to jednak krok opcjonalny, bowiem zadanie możesz zakończyć od razu w miasteczku.


Możliwe zakończenia i nagrody

Udaj się do Ibrahim's Scrap Store [1]. To on jest posiadaczem klejnotu i sprzeda ci go za 7500 złota. Możesz jednak zlecić mu również wykonanie fałszywego kamienia (za 2000 złota), przy czym musisz odczekać dobę na ławeczce na zrealizowanie zamówienia.

Następnie przekaż oryginalny kamień Evrardowi [2] - otrzymasz 12000 sztuk złota oraz pierścień: Ring of Skullduggery (zwiększa obrażenia atakując plecy wroga). Jeśli dasz mu fałszywkę, możesz trafić do więzienia (ewentualnie stracisz dodatkowe 12000 na przekupienie Ibrahima, który będzie weryfikował dla Evrarda autentyczność kamienia).

Offulve [3] oferuje taką samą nagrodę niezależnie od tego, czy dasz mu oryginał czy fałszywkę - 3000 złota oraz elitarny plecak obozowy (Elite Campsite Set), który zmniejsza szansę na bycie napadniętym przez potwory.

Następnie: Dragon's Dogma 2 - Dragonsplague, jak wyleczyć, wykrywanie

Spis treści: Dragon's Dogma 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dragon's Dogma 2 - Specializations, jak zmienić specjalizacje pionków

Read this next