Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Despotyczny Pagan Min w nowym zwiastunie strzelanki Far Cry 4

Gra ukaże się także w zestawie z konsolami PlayStation 3 i PS4.

Ubisoft przygotował nowy zwiastun Far Cry 4, koncentrujący się na postaci Pagana Mina - głównego przeciwnika w tej strzelance.

Pagan Min

Materiał wideo prezentuje ciężkie życie despotycznego dyktatora, który musi zmagać się z „terrorystami”, stawiającymi opór siłom rządowym w wojnie domowej. Codzienne zajęcia obejmują między innymi masakrowanie cywilów i palenie ich domów.

Zwiastun składa się z dynamicznych scen, prezentujących między innymi sianie zniszczenia z grzbietu słonia, wyścigi poduszkowców, kradzież pojazdów czy pościg za lecącym samolotem z pomocą czterokołowca.

W informacji prasowej potwierdzono także, że już w dniu premiery gry, w Europie pojawią się zestawy zawierające egzemplarz Far Cry 4 z konsolą PlayStation 3 lub PS4.

Razem z trailerem twórcy opublikowali krótką biografię prezentowanego bohatera: „Pagan Min urodził się w Hongkongu, jako syn szefa narkotykowego ze Złotego Trójkąta. Jego ojciec był tylko płotką w wielkim oceanie, a Pagan - ambitnym i ekstrawaganckim młodym człowiekiem.”

„Po tajemniczej śmierci ojca, Pagan przejął jego kawałek biznesu. Właśnie wtedy obrał imię »Pagan« - nazwiązujące do birmańskiego króla, który wymordował rodzinę, aby przejąć kontrolę nad krajem. Wkrótce zaczął rozszerzać swoje wpływy i brać to, co uważał za słusznie mu należne. Doszedł do znaczącej pozycji i stał się posiadaczem prywatnej armii.”

Nowe bundle z PS4

„Stara gwardia była o krok od wydania na niego wyroku śmierci. Wówczas jego uwagę zwrócił Kyrat - małe, upadłe państwo, w którym o wpływy walczyły niezliczone frakcje, powstałe po upadku monarchii. Pagan sprzymierzył się z rojalistami, popierając dalekiego członka rodziny królewskiej, którego wykorzystał, aby usunąć wszystkie opozycyjne grupy.”

„Po kilku krwawych miesiącach, Pagan i zjednoczeni rojaliści przemocą przejęli pałac królewski. Pagan zdradził jednak swoich sojuszników, zabijając następcę tronu i przejmując kontrolę nad krajem. Następnie rozpoczął czystki wśród wszystkich środowisk, które nie zgadzały się z jego panowaniem.”

Far Cry 4 ukaże się 18 listopada, na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze