Skip to main content

Dead Space - fragmenty znaku: jak odblokować alternatywne zakończenie

Gdzie znaleźć 12 statuetek, jak zobaczyć nowe zakończenie.

Jednym z dodatków, jakie wprowadzono do Dead Space Remake jest zupełnie nowe, alternatywne zakończenie. Aby je odblokować, należy najpierw znaleźć wszystkie fragmenty znaku.


Na tej stronie:


Jak odblokować alternatywne zakończenie

Aby odblokować nowe zakończenie, należy znaleźć wszystkie fragmenty znaku. Jest to zupełnie nowy rodzaj znajdźki, którego nie było w oryginalnym Dead Space. Fragmenty znaku znajdziemy wyłącznie po rozpoczęciu Nowej Gry+, a więc podczas drugiego przejścia gry po co najmniej jednokrotnym ukończeniu głównej historii.

W większości rozdziałów znajdziemy po jednej takiej statuetce - wyjątek stanowią rozdziały 5 i 10, w których ukryto po 2 fragmenty, oraz rozdziały 9 i 12, w których statuetek nie ma w ogóle. Poniżej znajdziesz listę miejsc, w których ukryto wszystkie fragmenty znaku.


Fragmenty znaku - gdzie znaleźć

Fragment znaku #1 (rozdział 1)

Pierwszy fragment znaku znajdziesz w tym samym pomieszczeniu, w którym jest płyta danych podczas jednego z pierwszych zadań fabularnych. Statuetka stoi na półce. Jeżeli nie możesz jej podnieść, strzel w zasłaniające ja książki.


Fragment znaku #2 (rozdział 2)

Po zniesieniu kwarantanny w głównym laboratorium, idź do biura dr Kyne'a na wprost od windy. Wewnątrz odsuń szafkę za pomocą kinezy. W pomieszczeniu za szafką znajdziesz następny fragment znaku.


Fragment znaku #3 (rozdział 3)

Po aktywacji centryfugi i walce z wielką macką trafisz do sterowni, aby ręcznie uruchomić silniki. Najpierw pozbądź się wrogów. Fragment znaku jest ukryty w ciemnym zakamarku w dalszym lewym rogu pomieszczenia, patrząc od wejścia. Jest zaraz za gniazdem, w które trzeba włożyć nową baterię.


Fragment znaku #4 (rozdział 4)

Skorzystaj z windy w głównym atrium (tej bliżej wyjścia) i zjedź na poziom 3. Idź korytarzem do Pomieszczenia Socjalnego - to na mapie najbardziej wysunięty pokój na południe. Fragment znaku jest wewnątrz.


Fragment znaku #5 (rozdział 5)

Po spotkaniu z Mercerem i po ucieczce przed łowcą, kieruj się do celu zadania Usuń blokadę. Ostatecznie dotrzesz do gabinetu doktora Mercera, gdzieś czeka fragment znaku.


Fragment znaku #6 (rozdział 5)

Drugi fragment w 5. rozdziale znajdziesz podczas następnego zadania - Znajdź ciekły azot. Idź do celu misji w Kriogenice, ale nie podnoś ciekłego azotu, gdy dotrzesz na miejsce. Stań na schodach i spójrz w górę - fragment znaku jest na dachu komory kriogenicznej. Użyj kinezy, by podnieść statuetkę.


Fragment znaku #7 (rozdział 6)

Podczas zadania Wstrzyknij enzym 5. rzęźcowi zatrzymaj się zaraz po przejściu przez drzwi Wschodnia komora uprawna. W pomieszczeniu z naroślami i drugą windą obróć się w prawo. Zobaczysz fioletowy blask - to fragment znaku. Użyj kinezy, by go zebrać. Alternatywnie możesz podnieść go nieco później, gdy wyłączysz grawitację w tym pomieszczeniu.


Fragment znaku #8 (rozdział 7)

Do zdobycia fragmentu znaku w tym rozdziale wymagany jest certyfikat bezpieczeństwa 3 poziomu, więc zacznij od znalezienia RIG-u Dallasa (cześć zadania głównego). Zaraz potem cofnij się do korytarza, który tu prowadził - po przejściu przez rozerwaną kratę znajdziesz pomieszczenie Próbki minerałów zamknięte na zamek 3. poziomu. Fragment znaku jest wewnątrz.


Fragment znaku #9 (rozdział 8)

W pomieszczeniu, w którym trzeba rozwiązać zagadkę z przewodami, by naprawić talerz komunikacyjny, fragment znaku znajdziesz we wnęce w ścianie na lewo od wielkiego czerwonego monitora.

WSKAZÓWKA: W rozdziale 9. nie ma ukrytego fragmentu znaku, za to w 10. są aż dwa.


Fragment znaku #10 (rozdział 10)

Podczas zadania Zniszcz wić w kwaterach oficerów, czyli zaraz po zniszczeniu wici w luksusowych kwaterach, cofnij się o jedno pomieszczenie Do Nexusa centralnego i wejdź do pomieszczenia po prawej, do którego prowadzą dwie pary drzwi zasilanych kablem. Wewnątrz jest fragment znaku.


Fragment znaku #11 (rozdział 10)

Drugi fragment znaku w tym rozdziale znajdziesz podczas zadania Zniszcz wić w biurze głównego intendenta. Podążaj do celu zadania. Po scence z doktorem Kyne zniszczysz wić. Fragment znaku jest w tym samym pomieszczeniu - na biurku po lewej od wici.


Fragment znaku #12 (rozdział 11)

Podczas zadania Uruchom żuraw dotrzesz do Portu towarowego. Gdy tylko zjedziesz windą na dół, idź w lewo, na końcu skręć w prawo i miń wielkie wiatraki. Ostatni fragment znaku jest w południowo-wschodnim rogu pomieszczenia. To już wszystkie fragmenty znaku, ale nie kontynuuj fabuły - trzeba wykonać ostatni krok.


Gdzie zanieść fragmenty znaku

Wróć na najbliższą stację kolejki i udaj się na pokład mieszkalny do kwater załogi. Ze stacji kolejki przejdź drzwiami Do pokładu mieszkalnego i Obszar wspólny. Trzymaj się lewej strony i wejdź w drzwi na wprost z napisem Centralny Nexus.

W windzie wybierz poziom 1. Po opuszczeniu windy przejdź przez rozbitą szybę na wprost i zaraz za nią obróć się w prawo - zobaczysz windę towarową. Wjedź na wyższe piętro, a po wyjściu z windy skręć w prawo i obejdź pomieszczenie dookoła. Miniesz sklep, a potem stację zapisu. Wejdź w drzwi Do kwater dla oficerów.

Idź dalej korytarzem do głównego pomieszczenia, a gdy tam dotrzesz, wejdź w pierwsze drzwi po lewej stronie do kwatery kapitana B. Mathiasa. Wewnątrz aktywuj stół z małymi znakami. Możesz teraz kontynuować fabułę, a po pokonaniu ostatniego bossa poznasz alternatywne zakończenie.

Następne: Dead Space - Peng: co to jest, gdzie znaleźć

Spis treści: Dead Space Remake - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dead Space - Nowa Gra Plus: czy można kontynuować rozgrywkę

Zobacz także