Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead by Daylight - powalona postać: dlaczego nie mogę sam wstać

Komunikat znajdź pomoc, jak wyjść ze stanu agonii.

W Dead by Daylight niejednokrotnie zostaniesz powalony przez zabójcę. Postać wejdzie wtedy w stan agonii i będzie się czołgać po ziemi. Możesz wtedy podjąć się samodzielnej próby leczenia, jednak nigdy nie uda ci się postawić postaci na nogi. Dlaczego tak się dzieje? Wyjaśniamy to na niniejszej stronie.

Nie licząc kilku sytuacji, twoja postać może zostać trafiona tylko raz. Przechodzi wtedy w stan ranny. Będzie się ona poruszać wolniej, a przy jej portrecie pojawią się zadrapania (1) - będzie też łatwiejsza do namierzenia przez zabójcę przez jęki, które łatwo usłyszeć. Jeśli zabójca ponownie trafi twoją postać, przejdzie ona w stan agonii - co sygnalizowane jest ikonką leżącej postaci (2).

W stanie agonii możesz wyłącznie się czołgać - nie możesz podejmować się żadnych akcji. By powrócić do normalności, twoja postać musi zostać wyleczona. Możesz podjąć się tego sam, wciskając podany na ekranie przycisk (3), co stopniowo zapełniać będzie pasek postępu.

Jest tutaj jednak jeden haczyk - nie licząc sytuacji, w której dysponujesz umiejętnością Niezłomność (postaci William Overbeck), twoja postać nie będzie w stanie całkowicie się wyleczyć. Pasek postępu zatrzyma się na samym końcu i konieczna będzie interwencja innego gracza.

Nie oznacza to jednak, że nie warto podejmować się samodzielnego leczenia. Wprost przeciwnie - im bardziej zapełnisz pasek postępu, tym łatwiejsze i krótsze będzie miał zadanie sojusznik, który do ciebie dobiegnie. Wtedy leczenie zajmie mu zaledwie kilka sekund.

Następnie: Dead by Daylight - najlepszy ocalały: którą postać wybrać

Spis treści: Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dead by Daylight - gra ocalałym: jak nie zginąć i uciec

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze