Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead by Daylight - gra ocalałym: jak nie zginąć i uciec

Jak radzić sobie z zabójcą, czego nie robić.

Gra ocalałym w Dead by Daylight może ci się początkowo wydawać niewiarygodnie trudna. Zabójcy są znacznie szybsi, łatwo mogą cię namierzyć i wyeliminować, a wygrana zależy w głównej mierze od współpracy całej drużyny. Z tej strony dowiesz się jednak co robić i czego unikać w trakcie zabawy jako ocalały - a co finalnie zwiększy twoje szanse na ucieknięcie z mapy i zwycięstwo.

Im więcej czasu zabójcy zmarnujesz w trakcie ucieczki, tym bardziej ułatwisz zadanie reszcie drużyny

Jako ocalały musisz skupić się na czterech rzeczach:

  • Naprawie generatorów. Tylko dzięki temu (nie licząc korzystania z włazu) uda ci się otworzyć bramy i uciec z mapy. Staraj się podejmować tej czynności zawsze wtedy, gdy nie goni cię zabójca. Naprawa generatora w pojedynkę zajmuje 80 sekund - licząc od początku do końca;
  • Uciekaniu przed zabójcą. Niezależnie od twoich starań wróg i tak prędzej czy później cię wykryje. Wykorzystaj ukształtowanie terenu i palety by mu uciec. Pamiętaj, że lepiej pozostawać w ruchu niż kryć się za przeszkodą. Jeśli zabójca cię jeszcze nie namierzył, postaraj się skradać i nie zostawiać za sobą śladów;
  • Ściąganiu innych graczy z haka. Postaraj się ratować powieszonych przez zabójcę sojuszników, jednak rób to z głową. Upewnij się że teren jest czysty - nic ci nie da ściągnięcie gracza z haka, jeśli wpadniesz na zabójcę i po chwili oboje zawiśniecie nad ziemią;
  • Odwracaniu uwagi zabójcy. Przykładowo, jeśli wróg powiesił na haku 1-2 z twoich sojuszników, możesz specjalnie zawalić test umiejętności i odwrócić uwagę zabójcy. Jest to szczególnie skuteczne, gdy znajdujesz się na drugiej stronie mapy (względem wiszących graczy). Da to pozostałym w grze ocalałym czas na uratowanie sojuszników - a co za tym idzie zwiększenie szansy na wasze zwycięstwo.

Musisz uświadomić sobie trzy rzeczy. Po pierwsze, bardzo często nie uda ci się uciec z mapy żywy. Nie musisz się jednak przejmować, bo to jest naturalna kolej rzeczy - ucieczki pełnej drużyny zdarzają się bardzo rzadko i prawie zawsze ginie 1-3 graczy. Nawet jeśli zginiesz, to w dalszym ciągu zdobędziesz sporo punktów doświadczenia i krwi - premiowane są rozmaite czynności, samo zwycięstwo znacznie mniej.

Druga sprawa tyczy się ucieczki przed goniącym cię zabójcą. Nie liczy się to, by zgubić pościg, a by zmarnować możliwie najwięcej czasu wroga. Każda sekunda którą poświęca on na gonitwie to czas dla twoich sojuszników na naprawę generatora bądź ściągnięcie kogoś z haka. Postaraj się więc biegać pomiędzy przeszkodami i przeskakiwać przez okna by wydłużyć pogoń.

Po trzecie, musisz powstrzymać się przed niepotrzebną ucieczką. Jeśli obok ciebie przebiega sojusznik którego goni zabójca, to nie porzucaj generatora który naprawiałeś i kontynuuj czynność. Inny ocalały próbuje w ten sposób kupić ci (i innym) dodatkowy czas na naprawy - wykorzystaj go więc i skup się na swoim zadaniu.

Następnie: Dead by Daylight - powalona postać: dlaczego nie mogę sam wstać

Spis treści: Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dead by Daylight - świat snu, Koszmar: jak obudzić postać

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze