Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Data premiery Redfall ujawniona przez insiderów

Nieoficjalnie.

Insiderzy zapewniają, że w strzelankę Redfall zagramy już 2 maja. Wieści nie są oficjalne, a na potwierdzenie - lub zaprzeczenie - poczekamy zapewne do imprezy Developer_Direct, 25 stycznia.

Wieści jako pierwszy przekazał eXtas1s. „Jeśli są jeszcze jakieś wątpliwości, można w stu procentach potwierdzić, że Redfall ukaże się 2 maja 2023 roku - napisał informator, który ma w dorobku choćby ujawnienie Overdose od Hideo Kojimy.

Zestaw emotek wskazujących na identyczną datę opublikował następnie Brad Sams, choć wiadomość równie szybko usunął. Ten dziennikarz może się pochwalić choćby pierwszymi wieściami na temat Xbox Series S, zanim jeszcze zapowiedziano konsolę.

Obaj insiderzy mają więc pewne doświadczenie, jeśli mowa o zakulisowych działaniach ze świata gier. Wcześniej o premierze Redfall w maju - ale bez podania konkretnego dnia - pisał serwis Windows Central, zazwyczaj także dobrze poinformowany. Mowa o pierwszym tygodniu tego miesiąca - zapewniano, co wydaje się pasować idealnie.

Odpowiedzi przyniesie zapewne wspomniane Developer_Direct, zaplanowane na 25 stycznia i startujące o godzinie 21:00. Impreza ma rzekomo obfitować w daty premier, także w przypadku nowej Forzy Motorsport czy Minecraft Legends.

Pozostanie więc sporo czasu na sprecyzowanie, czym dokładnie jest Redfall. Strzelanka od Arkane Austin stawia na zabawę samotnie lub w kooperacji, a czwórka dostępnych postaci zmaga się z plagą wampirów. Całość ma jednak przypominać bardziej Far Cry niż Left 4 Dead.

Read this next