Skip to main content

Microsoft zwraca pieniądze za DLC do Redfall. Dodatków nie będzie

Arkane Austin przestało istnieć.

Microsoft zamknął studio Arkane Austin, więc teraz firma postanowiła zwrócić pieniądze za produkt, którego deweloperzy nie zdążyli dokończyć, a który był już w sprzedaży - DLC do Redfall.

Mowa o grze w droższym wydaniu Bite Back za 409 zł, w ramach którego obiecywano między innymi „Przepustkę bohaterską” z szansą „zagrania jako dwójka przyszłych bohaterów”. W ofercie był też osobny upgrade do tego wydania, za 129 zł.

W pierwszym tygodniu maja Microsoft zamknął jednak cztery oddziały deweloperskie Bethesdy, w tym właśnie Arkane Austin. Twórcy nie otrzymali więc okazji, by zrealizować przedpremierowe obietnice i już wtedy zapowiadano, że w planach jest zwrot pieniędzy.

Mowa o tym wydaniu

Proces rozpoczyna się właśnie teraz, nieco ponad miesiąc później. Gracze informują w mediach społecznościowych, że otrzymują pieniądze z powrotem, nawet jeśli o to nie poprosili. Minusem może być fakt, że mowa najwyraźniej o środkach do wykorzystania w sklepie Microsoftu.

Tutaj różnica wynika zapewne z metody płatności zastosowanej podczas zakupu. Inni użytkownicy donoszą, że nic jeszcze nie otrzymali, więc zwroty odbywają się najwyraźniej stopniowo. Osoby posiadające jakikolwiek pytania czy wątpliwości mogą zgłosić się do pomocy technicznej Bethesdy.

Redfall pozostaje więc w wersji 1.451.3.0, dzięki aktualizacji wydanej pod koniec maja. Takie oznaczenie to nawiązanie do żartu z „0-4-5-1”, czyli dowcipu przewijającego się przez wszystkie tytuły firmy, a sięgającego jeszcze dalej - do kodu otwierającego drzwi studia Looking Glass, gdzieś w 1999 roku.

Zobacz także