Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mocny okres Bethesdy. Redfall i Starfield mogą zadebiutować blisko siebie

W połowie roku.

Strzelanka Redfall planowana jest podobno na maj, podczas gdy Bethesda powtórzyła, że Starfield ukaże się jeszcze w pierwszej połowie roku, a więc najpóźniej do końca czerwca. Oba tytuły mogą więc zadebiutować bardzo blisko siebie.

O przypadku produkcji studia Arkane Games wspominaliśmy kilka dni temu. Doniesienia mówiące o maju są nieoficjalne, lecz pochodzą z wiarygodnego źródła - z serwisu Windows Central. Dokładnie rzecz ujmując, mowa podobno o pierwszym tygodniu tego miesiąca, a termin jest wynikiem wewnętrznego opóźnienia.

Tymczasem wczoraj na oficjalnej stronie pomocy technicznej Starfield doszukano się aktualizacji. „Kiedy data premiery?” - głosi jeden z kafelków. Po kliknięciu dowiadujemy się, że tytuł ukaże się - wyłącznie na PC i Xbox Series X/S - w pierwszej połowie roku.

Ale czy nie można założyć na przykład, że Starfield ukaże się w pierwszej kolejności, a Redfall dopiero później? Otóż nie można, ponieważ kolejność premier już w listopadzie objaśniał Szef Xbox Games Studios, Matt Booty.

- Mamy też Redfall od Arkane, a patrząc dalej na kalendarz jest też Starfield - mówił menedżer, ujawniając w ten sposób kolejność, w jakiej ukażą się te dwie nadchodzące gry od Bethesdy Softworks.

Dwie produkcje jednego wydawcy w tak krótkim odstępie czasu nie będą zapewne idealną sytuacją. Oba tytuły były już przekładane i zwłaszcza Microsoft będzie zapewne chciał opublikować w końcu swój pierwszy megahit od Bethesdy, lecz nie można wykluczyć dalszych zmian planów w przyszłość.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Redfall

Xbox Series X/S, PC

Starfield

Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze