Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokaz gier Xbox będzie podobno obfitował w daty premier

Zapewniają Niemcy.

Wygląda na to, że zaplanowany na 25 stycznia pokaz „Developer Direct” od Microsoftu będzie obfitował w daty premiery pokazywanych tytułów.

Co interesujące, zapewnienia o takiej treści padają jedynie w niemieckiej wersji wpisu na oficjalnym blogu Xbox Wire. W angielskim oryginale czytamy, że mowa o grach „ukazujących się w nadchodzących miesiącach”: Forza Motorsport, Redfall czy Minecraft Legends.

Niemcy są już mniej oszczędni w słowach i zapewniają, że impreza skupi się na „wspaniałych funkcjach, rozbudowanych pokazach rozgrywki i ujawnieniu po raz pierwszy dat premier świetnych tytułów Xbox ukazujących się w nadchodzących miesiącach”. Różnica jest subtelna, lecz kluczowa.

Nie jest obecnie jasne, czy faktycznie poznamy daty premier. Możliwe bowiem, że inne tłumaczenie jest wynikiem błędu niemieckiej strony. Gracze z całą pewnością będą jednak liczyli na konkrety, zwłaszcza po wyjątkowo słabym 2022 roku w wykonaniu Microsoftu.

Developer_Direct będzie pokazem mniejszego kalibru niż prezentacje z targów w rodzaju E3. Zapowiedziano już, że zabraknie na przykład Starfield, które otrzyma własną prezentację w dalszej przyszłości. Impreza odbędzie się 25 stycznia o 21:00.

Całość nie będzie też specjalnie długa - potrwa około 45 minut. Już o godzinie 21:45 zaczyna się bowiem ESO Global Reveal, a więc transmisja związana tylko i wyłącznie z nowościami na temat The Elder Scrolls Online.

Read this next