Skip to main content

Ostatni oddech Redfall. Gra dostanie dużą aktualizację na pożegnanie

Z trybem offline i nie tylko.

Redfall nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Sieciowa strzelanka z wampirami otrzyma finałową, dużą aktualizację, zawierającą m.in. opcję rozgrywki w trybie offline. Konkretna data premiery patcha pozostaje nieznana.

Wieści są co najmniej zaskakujące, ponieważ dopiero co dowiedzieliśmy się, że wraz z zamknięciem studia Arkane Austin porzucono też wszelkie plany rozwoju strzelanki. Najwyraźniej jednak do Microsoftu dotarły zawiedzione głosy wszystkich grających jeszcze 50 osób.

Dziękujemy za wszystkie wiadomości wsparcia” - napisano na oficjalnym profilu gry. „Pracujemy nad wydaniem naszej ostatniej aktualizacji, która wprowadzi odnowione systemy Dzielnic i Gniazd, pauzę dla jednego gracza, tryb offline oraz wiele więcej. Wkrótce podamy dodatkowe szczegóły. Dziękujemy wam wszystkim” - powtórzono na końcu.

Najważniejszą z nowości będzie niewątpliwie tryb offline, nad którym prace zapowiadano jeszcze przed premierą w maju. Dodanie funkcji zajęło więcej czasu niż przypuszczano, ale teraz liczy się już tylko to, że jednak się udało. Pytanie tylko, czy znajdą się jeszcze chętni na sprawdzenie gry samotnie.

Teraz pozostaje więc tylko oczekiwanie na patch oraz obiecane zwroty dla graczy, którzy jednak nie doczekają się nowych postaci zawartych w droższej edycji Bite Back. Firma Bethesda obiecała, że poszkodowane osoby mogą liczyć na specjalny voucher o wartości wydanych środków.

Redfall zadebiutowało na PC oraz konsolach Xbox Series X/S w maju 2023 roku. Niestety jakość gry pozostawiała wiele do życzenia, zaczynając od skromnej zawartości, aż po liczne błędy oraz wymóg stałego połączenia z siecią. Tytuł cieszył się znikomym zainteresowaniem na Steamie (trafił także do Game Passa) i nigdy nie doczekał się większego dodatku.

Zobacz także