Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Redfall spodoba się fanom Far Cry? Gra zaoferuje sporo wolności

I duży otwarty świat.

Redfall to nadchodząca strzelanka osadzona w otwartym świecie, którą często porównuje się do Left 4 Dead. Jednak twórcy gry wyjaśniają, że Redfall bardziej nawiązuje do serii Far Cry.

To zrozumiałe, że ludzie mają takie skojarzenia [z grą Left 4 Dead - dop. red.]. Są cztery grywalne postacie, można grać razem w trybie kooperacji, a do tego walczy się z nieumarłymi. Jednak sposób, w jaki się obcuje z grą Redfall w ogóle nie jest zbliżony do takich gier. Redfall bardziej przypomina Far Cry” – mówi Ricardo Bare, dyrektor kreatywny studia Arkane, w rozmowie z Gamesradar.

Słysząc o serii Far Cry, większość ludzi wyobrazi sobie egzotyczne, słoneczne lokacje, natomiast mała wyspa Redfall w stanie Massachusetts to zdecydowanie mniej atrakcyjna lokacja - a przynajmniej mniej kolorowa, w dodatku opanowana przez wampiry.

Pomimo tego, Redfall ma oferować środowisko w postaci dużego, otwartego świata, gdzie można oddać się eksploracji, wykonywać aktywności poboczne, a także odwiedzać swoją kryjówkę i rozmawiać z przebywającymi tam NPC-ami.

Tak jak ma to miejsce w grach z serii Far Cry, w Redfall także będzie można zignorować wątek główny, wybrać kierunek i iść przed siebie w celu doświadczenia przygód oferowanych przez żyjący świat.

Premiera gry odbędzie się w 2023 roku na platformach PC oraz Xbox Series X/S. Subskrybenci Xbox Game Pass będą mogli zagrać w Redfall w dniu premiery.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Redfall

Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze

Marcin Hołowacz

Contributor

Komentarze