Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trwa walka o Redfall. Gra dostała nową broń w aktualizacji

Są też złe wieści.

Arkane nie poddaje się i walczy o jakość Redfall. Deweloperzy przygotowali trzecią większą aktualizację, a poza łataniem błędów i modyfikowaniem balansu jest też nowość - karabin snajperski Basilisk.

Broń posiada nietypową właściwość, „nadziewając” pierwszy pocisk pełnego magazynku mocą promieni UV, co pozwala oszołomić wampiry. Nowy element arsenału znajdziemy w świecie gry, z większą szansą na pozyskanie w pojemnikach Bellwether.

Pełna lista zmian i nowości w Update numer 3 obejmuje także sporo innych pozycji. Przeprojektowano umiejętności części przeciwników i postaci gracza, a także wyszukiwanie ścieżek przez sztuczną inteligencję oraz animacje przemieszczania się ludzi.

Nowy karabin

Jest też więcej punktów odradzania w misjach, co powinno zmniejszyć szanse na zablokowanie się po śmierci. Strażnicy rozsądniej patrolują okolice, umiejscowienie naszej postaci na mapie jest lepiej widoczne, a - co kluczowe - narracja menu przestaje określać wszystkie platformy sprzętowe jako „Xbox”.

Mile widziane będą zapewne także poprawki wydajności, choćby przy natknięciu się na Death Mist. Deweloperzy usprawnili cieniowanie, naprawili resetujące się ustawienia graficzne i wyeliminowali kolejne przypadki zacinania.

Brzmi dobrze, ale nie może zabraknąć złych wieści. Jak dodano, posiadacze przepustki Hero Pass za 30 dolarów będą musieli poczekać na nowe postacie do przyszłego roku, o czym wspomniano „mimochodem” na samym końcu listy.

Ciągłe narzekania graczy dotyczą także faktu, że Redfall nadal nie posiada matchmakingu. W obliczu stale zmniejszającej się liczby graczy znalezienie znajomych chętnych na kooperację jest wyjątkowo trudnym zadaniem, więc przydałaby się opcja poszukiwania „randomów” w sieci - ale na razie takiego rozwiązania brak.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Redfall

Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze