Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Data premiery Dragon's Dogma 2 ujawniona w nietypowy sposób

Najwyraźniej nie trzeba będzie długo czekać.

Europejska organizacja przyznająca grom kategorie wiekowe (znana lepiej jako PEGI) postanowiła zrobić graczom niespodziankę i ujawnić nie tylko rating Dragon's Dogma 2, ale i datę premiery wyczekiwanego RPG.

Terminem widniejącym w oficjalnej zakładce gry był 22 marca 2024 roku. Celowo podkreślamy słowo „był”, bo po stronie nie ma już po nim śladu, a wyszukiwarka odnajduje tylko starsze odsłony serii. Zgodnie jednak z internetową tradycją, w sieci nic nie ginie, a screena z ujawnionym - zapewne przypadkowo - terminem opublikował w serwisie X znany informator Idle Sloth.

Gra otrzymała wcześniej kategorię wiekową od agencji ratingowej w Arabii Saudyjskiej, więc coś najwyraźniej jest na rzeczy. Twórcy ujawnili już kilka całkiem obszernych prezentacji z rozgrywki, co może sugerować, że prace przebiegają sprawnie, a premiera na początku przyszłego roku nie jest wcale szalonym pomysłem. Jak to zwykle bywa w podobnych sytuacjach, nie pozostaje nic innego, jak czekać na potwierdzenie od Capcomu.

Te możemy otrzymać całkiem niedługo, bo na 28 listopada zaplanowano 15-minutową transmisję na żywo, podczas której deweloperzy pokażą kolejny gameplay. Stream wystartuje o godzinie 10:00 czasu polskiego, najpewniej na oficjalnym kanale YouTube Capcomu.

Przypomnijmy, że Dragon's Dogma 2 zmierza na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. To kontynuacja kultowego RPG z 2012 roku, która - według zapowiedzi twórców - zaoferuje m.in. cztery razy większy świat i bardziej rozbudowany system sztucznej inteligencji. Podstawowe założenia rozgrywki pozostaną jednak takie same. Gracze, podzieleni na różne klasy, wyruszą eksplorować fantastyczną krainę, by pomagać jej mieszkańcom i polować na potwory.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Dragon's Dogma 2

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze