Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk Red to oparta na grze CD Projektu nowa edycja papierowego RPG - premiera w sierpniu

Osadzona w świecie polskiej produkcji.

Wydawnictwo Talsorian Games ujawniło dokładną datę premiery Cyberpunk Red, czyli nowej edycji papierowego RPG, inspirowanej grą od CD Projekt Red. Projekt zadebiutuje 1 sierpnia.

Powstające Cyberpunk 2077 bazuje na systemie wykreowanym przez Mike'a Pondsmitha. Ten ostatni doczeka się jednak odświeżonej wersji, znacznie mocniej powiązanej z produkcją rodzimych deweloperów.

Nie wiadomo, czy RPG trafi do Polski, ponieważ Talsorian Games nie zamierza samo tłumaczyć podręczników do gry. Niewykluczone jednak, że polską wersją zajmie się Copernicus Corporation, które obecnie lokalizuje papierowego Wiedźmina od autorów Cyberpunka.

Szczegóły na temat nowej edycji słynnego systemu nie są znane. Wiadomo jednak, że akcję osadzono w świecie produkcji od studia CD Projekt Red, więc gracze trafią do Night City, ale w wersji z 2077 roku. Nie zabraknie też grafik bazujących na dziele polskich deweloperów.

Talsorian Games obiecuje, że papierowe RPG jest kompatybilne z oryginalnym Cyberpunk 2020. To oznacza, że zainteresowani otrzymają możliwość przeniesienia postaci z wcześniejszego wydania do nadchodzącego.

Natomiast Cyberpunk 2077 nie ma wyznaczonej daty premiery, choć zmierza na PC, PS4 i Xbox One. Produkcja pojawi się na tegorocznym E3, gdzie autorzy najprawdopodobniej zaprezentują nowe materiały z tytułu.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze