Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin RPG - udostępniono darmowy starter polskiego wydania gry

Wstęp do rozgrywki.

Wydawnictwo Copernicus Corporation udostępniło za darmo starter polskiej edycji papierowego RPG osadzonego w uniwersum Wiedźmina. Publikacja wyjaśnia między innymi podstawy rozgrywki systemu.

Składająca się z 48 stron książka tłumaczy, czym dokładnie jest gra, a także jak wygląda prowadzenie rozgrywki. Nie zabrakło również informacji na temat fantastycznego świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego.

Starter opisuje też zdolności charakterystyczne dla poszczególnych profesji, wśród których są bard, czarodziej, kapłan, kupiec, medyk, przestępca, rzemieślnik, zbrojny i wiedźmin. Do tego szczegóły na temat walki, ekwipunku i tworzenia postaci.

Okładka polskiego startera papierowego RPG w świecie Wiedźmina

Wiedźmin RPG przygotował Cody Pondsmith, syn Mike'a Pondsmitha, wraz z R. Talsorian Games, czyli wydawnictwem odpowiedzialnym za Cyberpunk 2020. Gra bazuje na systemie tej ostatniej produkcji.

Anglojęzyczna wersja zadebiutowała w sierpniu ubiegłego roku. Firma Copernicus Corporation obiecywała, że polska edycja ukaże się mniej więcej dwanaście miesięcy później, ale dokładnej daty premiery na razie nie ujawniono. Warto zaznaczyć, że w Polsce - ze względu na kwestie licencyjne - pojawi się pod nazwą The Witcher RPG.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze