Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Coś się dzieje na Steamie - remake Silent Hill 2 coraz bliżej?

W mych snach niespokojnych widzę to miasto.

Najwierniejsi fani z wypiekami na twarzy czekają na remake Silent Hill 2, choćby dlatego, by sprawdzić, jak polski Bloober Team poradzi sobie z ciężarem odświeżenia tak kultowej produkcji. Niestety, nadal nie wiadomo, kiedy dokładnie się o tym przekonamy, choć ostatnie zmiany na Steamie sugerują, że prace idą zgodnie z planem.

Wprawne oczy internautów dopatrzyły się subtelnej zmiany na steamowej karcie produktu Silent Hill 2 Remake. W sekcji poświęconej dacie wydania gry pojawił się opis „wkrótce dostępne”, który zastąpił dotychczasowe „TBA” (z ang. „zostanie ogłoszona”).

Bloober Team najprawdopodobniej planuje wydać grę jeszcze w tym roku i choć zmiana opisu na Steamie jest dość subtelna, to może świadczyć o tym, że studio może szykować się do ogłoszenia konkretnej daty premiery. Oczywiście nie jest to nic pewnego, ale czas szybko leci i do końca roku zostało go już stosunkowo niewiele, więc ogłoszenie w przeciągu kilku najbliższych tygodni raczej nie byłoby wielkim zaskoczeniem.

Istnieje szansa, że opis na karcie produktu został automatycznie zmieniony przez Steam, co jest bardzo prawdopodobną, choć nieco rozczarowującą opcją. Możliwe jednak, że twórcy z Bloober Team ręcznie wpisali już konkretną datę premiery, a opis „dostępne wkrótce” jest typową przykrywką dla tego typu działań. Jeśli druga teoria się potwierdzi, to wkrótce możemy dowiedzieć się, kiedy dokładnie wrócimy do miasteczka Silent Hill.

Wydane w 2001 roku Silent Hill 2 do dziś uznawane jest za jeden z najwybitniejszych horrorów w historii gier. Nie jest to typowa produkcja tego typu i gatunkowo znacznie bliżej jej do dramatu psychologicznego niż krwawych slasherów. Oryginalny tytuł dość widocznie się zestarzał, więc remake pomoże przybliżyć kultową historię nowym graczom.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze