Skip to main content

Twórcy Silent Hill 2 Remake coś zapowiadają i droczą się z fanami

Dziewczynka, fortepian i więcej pytań, niż odpowiedzi.

Obecnie oczy fanów horrorów zwrócone są w stronę studia Bloober Team, które dopracowuje remake kultowego Silent Hill 2. Gra nadal nie doczekała się konkretnej daty premiery, ale krakowski zespół opublikował intrygujący teaser, więc ogłoszenie może być tuż za rogiem.

Niestety nie mamy żadnej pewności, czy chodzi o Silent Hill 2, które już na początku roku miało być „technicznie gotowe”, czy też deweloperzy szykują jeszcze inną niespodziankę. Co prawda historia Jamesa Sunderlanda wydaje się być najbardziej logicznym wyborem, ale w poście pojawia się też słowo „layer”, co może odnosić się do nowej gry z serii Layers of Fears, a może być tylko celowy zabieg mającym nas zbić z tropu.

"Przygotowaliśmy dla was coś wyjątkowego i czas, by odkryć pierwszą warstwę naszego sekretu. Więcej wieści pojawi się wkrótce... Chyba że potraficie odgadnąć, co nadchodzi" - czytamy w poście Bloober Team na Twiterze/X. Fani horrorów lubią zagadki, więc ten wpis powinien przypaść im do gustu. Mamy tu realistyczny obraz lub zdjęcie stylizowane na tego typu malowidło, na którym widzimy dziewczynkę o blond włosach grającą na fortepianie marki Steinway & Sons w eleganckim i wysokim pomieszczeniu.

Za oknami panuje noc lub późny wieczór, a wystrój sugeruje, że scena przedstawia wnętrze pałacu, wytwornego hotelu lub posiadłości kogoś bogatego. Fortepiany Steinway produkowane są od 1853 roku, a egzemplarz widoczny na obrazie wyraźnie ma już swoje lata. Oprócz świeczek, w pomieszczeniu znajdują się też elektryczne lampy stylizowane na świeczniki, więc akcja osadzona jest najprawdopodobniej w XX wieku, ale trudno precyzyjnie określić, w której dekadzie. Coś odbija się w oknie po lewej, ale ciężko stwierdzić, co to jest.

Pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi na myśl, to słynna scena w hotelu Lakeview w Silent Hill 2, jednak dziewczynka na obrazie w ogóle nie przypomina Laury. Ogólna stylistyka bardziej pasowałaby do Layers of Fear, więc może Bloober Team planuje zapowiedzieć trzecią część serii...? A może to tylko zmyłka, o teaser ma związek z Silent Hill 2? Może nawet chodzi o coś zupełnie innego, na przykład serial... Na razie nie mamy odpowiedzi, więc pozostaje nam zgadywać i czekać na kolejne wskazówki.

Zobacz także