Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze zaniepokojeni losem Silent Hill 2 Remake. Twórcy zapewniają, że gra powstaje

Choć trwa cisza.

Co z tym remakiem Silent Hill 2? Bloober Team już w marcu zapewniało, że gra jest „technicznie gotowa”, lecz w temacie trwa cisza. Zaniepokoili się także fani, których polskie studio musiało uspokajać.

„Powiedzcie nam, czy Silent Hill 2 Remake zostało anulowane, ponieważ faktycznie przypomina żart” - napisał jeden z graczy w serwisie X. Firma odpowiedziała animowanym plikiem GIF z „Piratów z Karaibów”. „Oczywiście, że nie. Nieprawda” - zapewnia w nim kapitan Sparrow.

„Gdzie remake?” - zainteresowała się kolejna osoba. Tutaj także otrzymaliśmy animację, tym razem z podpisem „prace trwają”. „Trudno jest siedzieć we mgle przez ponad rok bez żadnych nowości, nawet jakieś screenshoty byłyby miłe” - dodała inna osoba. Tutaj Bloober pokusiło się już o słowa pisane. „Konami jest wydawcą gry, a komunikacja jest z pewnością częścią ich obowiązków” - napisano. Czyżby także z drobnym rozgoryczeniem?

„Silent Hill 2 jest technicznie gotowy. Nie oznacza to, że gra jest skończona, ale jesteśmy blisko. Kwestie harmonogramu wydawniczego leżą jednak po stronie naszych partnerów, to jak będzie wyglądała promocja i kiedy zadebiutuje tytuł nie leży bezpośrednio w naszych rękach” - mówił w marcu Piotr Babieno, szef polskiego studia.

Ta „techniczna gotowość” - jak rozumiemy - została być może źle zinterpretowana, ponieważ mowa była wtedy najwyraźniej o gotowości elementów technicznych, które mają posłużyć do przygotowania gry, a nie o fakcie, że samy tytuł jest bliski ukończenia.

Tymczasem Konami ma ambitne plany na rozwój serii, choć te postępują raczej powoli, a mobilne Silent Hill: Ascension okazało się małą katastrofą. Obecnie powstaje jeszcze „pełnoprawna”, nowa odsłona pod tytułem Silent Hill ƒ, a także mniejszy spin-off Silent Hill: Townfall od Annapurna Interactive.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Silent Hill 2 Remake

Video Game

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze