Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tajemnicze aktualizacje Silent Hill 2 Remake. Wkrótce poznamy datę premiery?

Zdecydowanie coś jest na rzeczy.

Twórcy Silent Hill 2 Remake mogą szykować się do wyczekiwanego ujawnienia daty premiery swojej najnowszej gry. Fani natrafiają w sieci na coraz więcej wskazówek, a i sami deweloperzy zdają się coś sugerować. | PLOTKA

Studio Bloober Team w ostatnich dniach nieco uaktywniło się w mediach społecznościowych, a tajemniczy teaser podsycił oczekiwania fanów. Ostatnio opublikowano intrygującą grafikę przedstawiającą dziewczynkę siedzącą przy fortepianie i choć nie ma pewności, do jakiego projektu nawiązuje ilustracja, to gracze skłaniają się raczej ku Silent Hill 2, w którym bardzo podobna scena z udziałem Laury miała miejsce w hotelu Lakeview.

Post łączy się ze wzmożoną aktywnością deweloperów, którą zaobserwowano dzięki serwisowi SteamDB. W ostatnich dniach zmieniono informacje o dostępnych wersjach językowych (zniknął język portugalski, dodano brazylijskie i ukraińskie napisy), w sklepie zaktualizowano tagi, pliki i obrazy, a na dokładkę sfinalizowano osiągnięcia Steam.

Choć wprowadzane przez twórców zmiany nie są gwarancją czegokolwiek, to ze słów Piotra Babieno, dyrektora generalnego Bloober Team wynika, że gra jest w produkcji od 2019 roku, a od kilku miesięcy zespół zajmuje się głównie dopracowywaniem i szlifowaniem warstwy technicznej. Ponadto aktor Luke Roberts, który podkłada głos pod postać Jamesa Sunderlanda zdradził fanom, że Silent Hill 2 Remake powinno zadebiutować na początku 2024 roku.

Powoli wszystko zaczyna układać się w spójną całość, a ponadto pod koniec miesiąca będzie Halloween, czyli świetna okazja, by mówić o wszystkim, co wiąże się z horrorami. Warto też nadmienić, że pod koniec miesiąca weźmiemy udział w interaktywnym seansie Silent Hill Ascension, a zapowiedź remake'u kultowej drugiej odsłony serii mógłby rozbudzić zainteresowanie tym nietypowym projektem.

Read this next