Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bloober Team zapewnia, że prace nad Silent Hill 2 idą gładko

Pomimo braku wieści ze studia.

Studio Bloober Team wystosowało w mediach społecznościowych oficjalne oświadczenie, w którym informuje, że prace nad powstającym remake’m Silent Hill 2 posuwają się do przodu bez opóźnień. Jest to najwyraźniej reakcja na niedawne obawy fanów, związane z brakiem nowych informacji o grze.

Jako Bloober Team jesteśmy dumni z bycia częścią planów Konami na przyszłość serii Silent Hill. Razem z naszym partnerem ciężko pracujemy, aby upewnić się, że remake Silent Hill 2 zapewni najwyższą jakość” - czytamy w opublikowanym oświadczeniu. „Ze strony naszego zespołu deweloperskiego chcielibyśmy przekazać, że prace idą gładko i zgodnie z przyjętym harmonogramem”.

Rozumiemy, że wielu graczy na całym świecie nie może się doczekać nowych informacji o grze i doceniamy wasze zaangażowanie. Chcielibyśmy jednak prosić o trochę więcej cierpliwości. Jesteśmy przekonani, że kiedy Konami, wydawca gry, podzieli się nowymi informacjami, wasza cierpliwość zostanie wynagrodzona. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie” - przekazała firma.

Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego tygodnia niektórzy fani horrorów zaczęli wyrażać obawy związane z brakiem nowych wieści ze strony studia. „Powiedzcie nam czy remake Silent Hill 2 został anulowany, bo to wygląda jak żart” - napisał na Twitterze jeden z zaniepokojonych internautów. Studio odpowiadało wówczas za pomocą żartobliwych animacji GIF, jednak zaznaczyło, że komunikacja z fanami to jeden z obowiązków wydawcy.

Wątpliwości graczy mogą wynikać z faktu, że w marcu tego roku szef studia Piotr Babieno wspomniał o grze, jako „technicznie gotowej”. Jego słowa mogły jednak zostać źle zinterpretowane i deweloperowi raczej chodziło o ukończenie prac nad techniczną stroną gry, a nie wprowadzenie produkcji w ostatnią fazę poprawek.

Read this next