Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake Silent Hill 2 może pojawić się na Tokyo Games Show

Niewykluczone, że poznamy wtedy datę premiery.

Wielu spodziewało się jakiejś formy prezentacji Silent Hill 2 w okresie po wakacjach, jednak dotąd Konami i Bloober Team nie zdecydowali się zaprezentować wyczekiwanej gry. Bardzo możliwe jednak, że tytuł zobaczymy już w przyszłym tygodniu. | PLOTKA

W ostatnich miesiącach panowała spora cisza w temacie Silent Hill 2 Remake. Wielu miało nadzieję na pokaz gry w trakcie organizowanego w Krakowie FearFest 2023, jednak tak się nie stało. Teraz oczy fanów zwróciły się w kierunku japońskich targów, które startują już w przyszły czwartek.

Może sugerować to pewna zmiana na karcie gry w sklepie Steam, gdzie fani zauważyli sporych rozmiarów baner reklamujący Tokyo Games Show. Oczywiście nie oznacza to jednoznacznie, że gra pojawi się na tokijskich targach, jednak pewien szczegół odróżnia przypadek Silent Hill 2 od innych.

Jeśli zajrzymy na karty innych nadchodzących gier Konami w serwisie Steam - Suikoden 1 & 2 Remaster lub Metal Gear Solid Delta: Snake Eater, to nie znajdziemy podobnych banerów. Może oznaczać to, że reklama sugeruje pojawienie się reinterpretacji klasycznego horroru na targach Tokyo Games Show już 21 września, czyli w najbliższy czwartek.

Zważywszy na fakt, że Silent Hill 2 było w dużej mierze ukończone jeszcze w marcu tego roku, a przez pozostałe miesiące trwały już tylko prace nad szlifowaniem i dopracowaniem produkcji, możemy bezpiecznie założyć, że następna prezentacja gry będzie wiązała się ujawnieniem daty jej premiery. Co więcej, nadal oficjalnie nie potwierdzono, że Silent Hill 2 Remake zaliczyło opóźnienie, więc wciąż jest szansa na premierę jeszcze w tym roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze