Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Take-Two może kupić Codemasters - trwają rozmowy

Wydawca GTA złożył propozycję.

  • Take-Two wyraziło zainteresowanie kupnem Codemasters
  • Złożono ofertę w wysokości 739,2 miliony funtów
  • Propozycja to element negocjacji

Take-Two, które jest wydawcą między innymi serii GTA, złożyło radzie nadzorczej Codemasters niezobowiązującą propozycję kupna firmy specjalizującej się w grach wyścigowych.

Informacje przekazali przedstawiciele drugiej z wymienionych spółek, o czym pisze między innymi agencja Reuters. Oferta obejmuje nabycie wszystkich akcji podmiotu za 739,2 miliony funtów, czyli około 973,01 miliona dolarów.

Warto jednak zaznaczyć, że propozycja nie oznacza, że Codemasters faktycznie zostanie sprzedane Take-Two. To jedynie element rozmów i negocjacji, które są obecnie prowadzone pomiędzy obiema wymienionymi firmami.

Cover image for YouTube videoDirt 5 | Official Announce Trailer

Oświadczenie o ofercie wydano po wcześniejszej konsultacji z wydawcą GTA. Według brytyjskiego prawa, ostatnia ze spółek ma obecnie czas do 4 grudnia na podjęcie formalnych decyzji o rozpoczęciu lub zaniechaniu działań prowadzących do przejęcia firmy z Wielkiej Brytanii.

Codemasters specjalizuje się w grach wyścigowych - do najbardziej znanych serii rozwijanych przez deweloperów jest Dirt (dziś na rynku debiutuje nowa część) i produkcje oparte na licencji Formuły 1.

W ubiegłym roku brytyjska firma przejęła studio Slightly Mad wraz z rozwijanym przez zespół cyklem Project Cars. Wówczas na transakcję przeznaczono 30 milionów dolarów.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

DiRT 5

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze