Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chorwacja wraca do serii FIFA po 10 latach

Problemem były pieniądze.

Po dekadzie przerwy, reprezentacja Chorwacji jesienią ponownie pojawi się w grze z serii FIFA.

Wieści potwierdzono na Twitterze - zarówno ze strony Electronic Arts, jak i samej federacji tego kraju. Ostatnio zespół pojawił się w Fifie 12, a późniejszy brak stał się bardziej dotkliwy w ostatnich latach, choćby po zajęciu przez Chorwację drugiego miejsca na Mistrzostwach Świata w 2018 roku.

Jak można się domyślać, problemem były pieniądze. Federacja oraz EA „nie mogli dotrzeć do porozumienia, które zadowoliłoby obie strony” - komentował w 2018 roku Tomislav Pacak, rzecznik strony chorwackiej. „Jak widać, cenimy srebrnych medalistów Mistrzostw Świata i jednych z najlepszych piłkarzy na świecie bardziej, niż Electronic Arts”.

W 2012 roku, gdy zrywano umowę, doniesienia chorwackich gazet mówiły o ofercie na poziomie 100 tys. euro, którą ówczesny prezes związku - Davor Šuker - odrzucił. Ten w ubiegłym roku opuścił stanowisko, co być może pomogło w przywróceniu reprezentacji w Fifie 23.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze