Skip to main content

Wkrótce więcej drużyn kobiecych w FIFA 23

Prawie trafili w Dzień Kobiet.

Electronic Arts ogłosiło, że podejmuje współpracę z najlepszą zawodową kobiecą ligą piłki nożnej w USA, a także ze związkiem zawodniczek z tego kraju. Nowości pojawią się w Fife 23 w przyszłym tygodniu.

Produkcja wzbogaci się 15 marca o dwanaście drużyn z ligi National Women's Soccer League, dostępnych za darmo w różnych trybach rozgrywki. Do tego cztery stadiony klubowe z NWSL, a do tego realistyczne stroje, trofea, charakterystyczne cieszynki oraz twarze piłkarek.

„To kamień milowy dla samej ligi, jej zawodniczek i milionów fanów piłki nożnej na całym świecie, dzięki któremu możemy przesunąć granice kobiecego futbolu” - zapewnia Jessica Berman, przewodnicząca NWSL. „Zawodniczki, dla których NWSL jest drugim domem, są jednymi z najlepszych na świecie i jesteśmy podekscytowani, że możemy zaprezentować ich talent w grze”.

Nie zabraknie więc największych gwiazd, takich jak Alex Morgan (San Diego Wave), Megan Rapinoe (OL Reign), Mallory Swanson (Chicago Red Stars). Poza tym do gry zmierza także kobieca Liga Mistrzów (UEFA Women’s Champions League - UWCL) oraz cztery inne drużyny: Real Madryt, VfL Wolfsburg, Juventus i Eintracht Frankfurt.

Nowości trafią do gry w sam raz na start nowego sezonu w USA, zaplanowanego na 25 marca. Dwanaście zespołów trafi do trybów Szybkiego meczu, Turnieju, Sezonu Online, Sezonu w kooperacji i w Meczach towarzyskich online.

„Podchodzimy do zmian w kobiecym futbolu z ogromną pasją, a nasze partnerstwo zarówno z NWSL, jak i NWSLPA stanowi kolejny krok, który podejmujemy jako organizacja, aby wspomagać rozwój tego sportu. Jesteśmy zaangażowani w rolę twórców przyszłości futbolu i w dostarczanie milionom fanów piłki nożnej na całym świecie niezrównanego poziomu autentyczności” - wyjaśnia powiedziała Brand Andrea Hopelain z EA Sports.

Read this next