Skip to main content

„Marnujecie nasz czas”. Piłkarki niezadowolone z wizerunków w FIFA 23

Podobieństwa brak.

FIFA 23 wzbogaciła się niedawno o dwanaście drużyn z National Women's Soccer League, najlepszej zawodowej kobiecej ligi piłki nożnej w USA. Nie wszystkie zawodniczki są zadowolone z tego, jak je przedstawiono.

„Wiem, że oczekujecie od kobiet, że będą po prostu wdzięczne i zadowolone, że daliście nam nieco rozgłosu, ale proszę, przestańcie marnować nasz czas. Niektóre z nas są łyse” - nie szczędzi słów krytyki Sydney Leroux z Angel City FC. Wpis na Twitterze ubarwiła zrzutem prezentującym Kailen Sheridan z San Diego Wave, która w prawdziwym świecie z całą pewnością posiada włosy - oraz brwi.

„Dajcie mi znać, jeśli znajdziecie mnie w grze. Ponieważ to... z całą pewnością nie ja!” - dodaje Madison Hammond, także z Angel City FC. To Didier Drogba - zażartowała koleżanka po fachu. „Znalazłam zagubionego bliźniaka. Oczywiście dwujajowego” - komentuje Janine Beckie z Portland Thorns FC.

Skąd jednak wzmianka o marnowaniu czasu? Okazuje się bowiem, że przynajmniej część z piłkarek zaproszono do pełnego skanowania wizerunku. „Proszę, powiedźcie mi, że nie przeszłam przez proces skanowania dla czegoś takiego” - dodaje Leroux. Moje dzieci się przestraszą”.

Podobnych problemów nie brakuje, a Jess Fishlock z OL Reign dostała podobno nawet zarost na twarzy. Wydaje się, że z większą troską potraktowano jedynie największe gwiazdy, jak Alex Morgan (San Diego Wave), Megan Rapinoe (OL Reign) czy Mallory Swanson (Chicago Red Stars).

Poza tym do gry trafiła także kobieca Liga Mistrzów (UEFA Women’s Champions League - UWCL) oraz cztery drużyny kobiece z Europy: Real Madryt, VfL Wolfsburg, Juventus i Eintracht Frankfurt. Nowości dodano do gry w sam raz na start nowego sezonu w USA, zaplanowanego na 25 marca.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Zobacz także