Skip to main content

EA Games to teraz EA Entertainment. Firma przeszła restrukturyzację

Z osobnym EA Sports.

Electronic Arts ogłosiło znaczącą restrukturyzację działalności, dzieląc się na dwie osobne organizacje: EA Sports oraz EA Games. Ten drugi filar zmienia jednocześnie nazwę na EA Entertainment.

Dyrektor generalny Andrew Wilson w komunikacie na oficjalnej stronie firmy wyjaśnia, że zmiany dadzą liderom naszych zespołów szerszą kreatywną konsolę i finansową odpowiedzialność, by wykonywać szybsze i lepiej przemyślane decyzje na temat rozwoju i wprowadzania produktów na rynek”.

Brzmi mocno korporacyjnie. „Te kroki przyspieszą tempo naszej działalności, napędzą wzrosty i zapewnią długoterminową wartość dla naszych pracowników, graczy i społeczności” - dodał menedżer.

Laura Miele została prezesem „EA Entertainment, Technologii i Centralnego Rozwoju”, a nadzór nad samymi grami pozostał w większości bez zmian. Vince Zampella nadal nadzoruje Apex Legens, Star Wars i Battlefield, Samantha Ryan odpowiada za The Sims i produkcje dla pojedynczego gracza, a Jeff Karp zajmuje się działem mobilnym.

EA Sports to nie tylko piłka nożna, hokej, koszykówka czy golf, ale także gry wyścigowe. Tutaj szefem jest Cam Weber. EA Experiences - usługi sieciowe - przejmie David Tinso, zastępując na stanowisku Chrisa Bruzzo. Odchodzi także dyrektor do spraw finansowych Chris Suh, a jego miejsce zajmie Stuart Canfield.

Wilson zostaje oczywiście dyrektorem generalnym i dodaje, że nowy zespół liderów „w nadchodzących miesiącach” pojawi się w zarządzanych studiach, by przeprowadzić opisywaną restrukturyzację w szczegółach.

Zobacz także