Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chorus - kadłub: zdrowie, jak zwiększyć i odnawiać

Regeneracja punktów zdrowia, wzmacnianie kadłuba statku.

Kadłub pełni rolę punktów zdrowia w Chorus. Gdy jego poziom spadnie do zera, statek zostanie zniszczony i konieczne będzie wczytanie rozgrywki. Z tej strony dowiesz się jak go regenerować i w jaki sposób zwiększyć maksymalną wartość.


Na tej stronie:


Kadłub - jak sprawdzić ilość punktów zdrowia

Stan kadłuba widać cały czas na ekranie - w trakcie walki jest to zielony pasek (1) w prawym górnym rogu ekranu. Po tym, jak zostanie przebita osłona twojego statku, otrzymywane obrażenia będą go uszczuplać - co przedstawione jest za pomocą czerwonego fragmentu (2). Gdy pasek się opróżni, twój statek zostanie zniszczony.

By sprawdzić dokładną wartość kadłuba, wciśnij klawisz Tab (przyciski Menu i Options w wersjach na konsole Xbox i PlayStation) i przejdź do zakładki Statek (3). Przy prawej krawędzi ekranu zobaczysz ilość punktów kadłuba (4 . Im wartość ta będzie wyższa, tym więcej twój statek będzie mógł przyjąć na siebie ognia wroga, zanim ulegnie zniszczeniu.


Regeneracja i zwiększanie punktów zdrowia

Będąc cały czas w zakładce statek, wejdź do karty Struktura statku (5).

Znajdziesz tutaj fragment kadłuba (6). Wpływa on na punkty wytrzymałości (7) - czyli na wspomnianą wcześniej ilość punktów kadłuba. Podczas rozgrywki możesz zbierać fragmenty (8) - jeśli uda ci się zebrać je wszystkie, zwiększysz wytrzymałość statku (9). Po tym musisz zebrać kolejny komplet fragmentów, by zyskać jeszcze większą wytrzymałość.

Jeśli chodzi o regenerację, to możesz zbierać specjalne przedmioty (10) upuszczane czasami przez wrogów. Gdy w nie wlecisz, zregenerujesz część paska zdrowia statku. Pasek także samoistnie się uzupełni kilkanaście sekund po tym, jak wyeliminujesz ostatniego wroga w okolicy - lub w trakcie etapu zadania.

Ostatni sposób na awaryjne uzdrowienie to wykorzystanie przedmiotów użytkowych - w tym wypadku drona naprawczego. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie przedmioty użytkowe: jak wyposażyć i używać.

Następnie: Chorus - osłona: tarcza, jak regenerować i zwiększyć

Spis treści: Chorus - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Chorus - broń: rodzaje, zmiana, ulepszanie

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze