Skip to main content

Chorus - broń: rodzaje, zmiana, ulepszanie

Działko obrotowe i laserowe, wyrzutnia rakiet, jak z nich korzystać.

Przez sporą część rozgrywki w Chorus będziesz walczył z wrogimi okrętami, przy wykorzystaniu rozmaitego arsenału. Z tej strony dowiesz się przy pomocy jakich broni możesz walczyć, jak je zmieniać, a także ulepszać by zwiększyć ich skuteczność.


Na tej stronie:


Rodzaje broni - działko obrotowe, laser, wyrzutnia rakiet

W trakcie rozgrywki możesz korzystać z trzech typów broni:

  • Działko obrotowe (1) - podstawowy oręż, z którym rozpoczynasz zabawę. Wystrzeliwuje serie pocisków, które świetnie radzą sobie z kadłubem wroga, jednak są słabe w walce z osłonami i pancerzem;
  • Działko laserowe (2) - druga w kolejności broń, którą zdobędziesz w trakcie misji głównej Ważny ładunek. Jest bardzo celna, choć powolna i doskonale radzi sobie z osłonami wrogich okrętów. Zadaje jednak niewielki obrażenia kadłubowi;
  • Wyrzutnie rakiet (3) - trzeci i ostatni typ oręża, który odblokujesz w trakcie misji głównej Przygotowania do wojny. Wystrzeliwuje serię wybuchowych pocisków, które rozedrą na strzępy opancerzone cele. Minusem jest jednak wolny ruch rakiet - korzystanie z tej broni wymaga wprawy.

Działko obrotowe wybierzesz za pomocą cyfry 2, działko laserowe wciskając 1, a wyrzutnię rakiet cyfrą 3. W przypadku wersji konsolowych wykorzystaj odpowiednio d-pad w górę, d-pad w prawo i d-pad w dół.

Działka obrotowe najlepiej sprawdzą się na nieopancerzone, pozbawione tarcz cele. Laser doskonale nada się do osłabienia osłon - by potem wykończyć wroga za pomocą działek obrotowych. Rakiety z kolei najlepiej spisują się na niewielkich dystansach, podczas walk z mocno opancerzonymi celami.


Ulepszanie broni, zwiększanie skuteczności

Skuteczność broni możesz zwiększać na dwa sposoby. Pierwszym jest zakup mocniejszych modeli (4) w hangarze. Wraz z postępami w rozgrywce, będziesz odblokowywał nowe warianty wszystkich broni. Będą one zadawać większe obrażenia lub szybciej strzelać, lepiej poradzą sobie także z poszczególnymi typami wrogów.

Drugim sposobem jest poprawa sprawności. Eliminowanie wrogów przy pomocy działka obrotowego, lasera bądź rakiet zwiększy twoją sprawność z tymi typami broni - a co za tym idzie poprawi ich obrażenia czy skróci czas przeładowania/ochłodzenia się broni. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie sprawności: działanie, rodzaje, jak zwiększyć.

Następnie: Chorus - kadłub: zdrowie, jak zwiększyć i odnawiać

Spis treści: Chorus - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Chorus - kierowanie statkiem: dopalacz, napęd podświetlny

Read this next