Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chorus - tarcze wroga: jak rozbijać osłony

Jak skutecznie radzić sobie z osłonami wrogich statków.

W trakcie rozgrywki w Chorus natrafisz na wiele typów wrogich okrętów. Część z nich będzie chroniona tarczą - by uszkodzić i zniszczyć statek wroga, musisz wpierw się przez nią przebić. Na tej stronie wyjaśniamy jak radzić sobie z osłonami wroga i jaka broń najlepiej się do tego nadaje.

Po kilkudziesięciu minutach zabawy natrafisz na pierwszego wroga osłoniętego tarczą - statek typu Kruk. Nad czerwonym wskaźnikiem zdrowia wyświetli się wtedy niebieski pasek (1) - oznacza on tarczę, czyli osłony chroniące kadłub wrogiego okrętu.

Twoja standardowa broń, działko obrotowe, dobrze radzi sobie z kadłubem, jednak jest kiepskie w starciu z wrogimi tarczami. By temu zaradzić, możesz wykorzystać działko laserowe, które zdobędziesz w trakcie misji głównej Ważny ładunek.

By przełączyć się na działko laserowe (gdy już je wyposażysz) wciśnij po prostu cyfrę 1 (d-pad w lewo w przypadku konsol) - widać to też w lewym dolnym rogu ekranu (2). Pojedyncze trafienie wiązką laserową (3) w statek pozwoli ci przebić znaczą część osłony - a czasami całkowicie pozbawi jej wroga.

Po wszystkim najlepiej przełączyć się na działko obrotowe i dokończyć sprawę - laser świetnie sprawdza się w przebijaniu tarcz, jest jednak kiepski na kadłub wroga. Pamiętaj jednak, by się spieszyć - po kilku sekundach tarcza wroga zacznie się regenerować i konieczne będzie ponowne jej przebicie.

Następnie: Chorus - kredyty: jak zdobywać gotówkę

Spis treści: Chorus - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Chorus - sprawności: rodzaje, jak zwiększyc

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze